Sirke maskesi

2 adet yumurtanın akını sarısından ayırın. Yarım limonun suyunu sıkıp yumurta aklarının üstüne dökün ve katıştırın. Daha sonrasında 2...

 

Elma sirkesinin mucizevi etkileri seneler önce bir şaraptan tesadüfen elde edilmiş ve o günden beri çokca derdin dermanı olarak kullanılmıştır.

İşte dokunuşlarıyla cildinize güzellikler katacak sirke maskesinin uygulanışı

2 adet yumurtanın akını sarısından ayırın. Yarım limonun suyunu sıkıp yumurta aklarının üstüne dökün ve katıştırın. Daha sonrasında 2 yemek kaşığıelma sirkesini de bu karışıma ekleyin. Üçünü beraber yumurta akları güzelce köpürünceye kadar karıştırmaya devam edin. Yüzünüzü ılık su kullanılarak yıkayıp temizleyince sirke maskesini parmaklarınızı kullanarak yüzünüze uygulayın. Yumurtanın kurutma özelliği olduğundan ötürü göz etrafına uygulamayın. 15 dk süreyle maskeyi yüzünüzde bekletin. Sürenin dolmasıyla birlikte yine ılık su kullanarak yüzünüzü güzelce temizleyin. Maskeyi temizleyince yüzünüzü nemlendirmeyi unutmayın.

Cilt lekelerinden kurtulmak için sirke maskesi nasıl uygulanır?

250 cc suya 3 yemek kaşığı sirke ekleyip bir taşım kaynatın. Ateşi güzelce kısıp yüzünüzü bir tülbent vasıtasıyla örtün ve tencerenin üzerine doğru eğilin. Buharın yüzünüze gelmesini sağlayın. Buhar banyosundan sonra yüzünüzü yarı su, yarı sirke karışımıyla silin. Bu uygulamayı sürekli biçimde hafta içinde 2 kez yapmak cilt lekelrini ortadan kaldırır.

Elma sirkesi ışıl ışıl saçlar ve sağlıkla parlayan bir cilt için mucize etkilerinden faydalanılan bir üründür.

 

Sirke ciltteki iltihaplanmaları temizleyerek cilt sorunlarının tedavisine yardım etmektedir. Benzer zamanda pürüzleri giderir ve aknelerin ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Bu saydığımız faydalarının dışında elma sirkesi bir de egzama ve başka cilt hastalıklarının ortaya çıkardığı kaşıntıları yok etmeye ve cildi rahatlatmaya yardımcıdır. Sirkeyi bir parça pamuğa damlatıp direkt kaşınan kısma uygulayın. Sirkenin bu bölümde kurumasına izin verin. Daha sonrasında ılık su ile yıkayabilirsiniz. Benzer uygulamayı haziran ve ağustos ayları arasında sinek ısırmalarına karşı da kullanabilirsiniz.

 
 
 

Devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Dudak kremi yapılışı adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?