Ceviz mobilya ile uyumlu renkler nelerdir?

Eğer mobilyalardansa parkeleri cevizden yaptırmayı düşünüyor iseniz, bu halde mobilya seçiminizin beyaz gibi açık renklerde olması he...

 

Evinizde geleneksel bir hava olsun isteyenlerdenseniz, ceviz mobilyalar sizin için mükemmel seçim olabilir. Ceviz mobilyaların popüler olmasının sebeplerinden biri de, cevizin seneler boyu süren dayanıklılığı. Ceviz ağacından yapılmış olan mobilyalar kolay bir şekilde işlenebilir ve şekillerini seneler boyu korurlar. Ceviz ağacı sert bir ağaç tipidir. Ceviz ağacından yapılmış olan mobilyaların rengi hayli çeşitlidir, açık tonlardan koyu kahverengine kadar uzanan bir renk yelpazesine sahiptir. Ceviz ağacının orta bölümlerinden elde edilen ahşapların rengi hayli koyu iken, ağacın dış bölümlerinden elde edilen ahşabın rengi daha açık tonlarda olur. Eğer mobilyalarınız ceviz ağacından yapılma ise, duvarlarınızda daha açık ve naturel renkler tercih etmelisiniz. Aksi durumda odanızı kasvetli ve karanlık bir duruma getirebilirsiniz.  Ceviz mobilyalarınızla uyum içinde olacak renk önerilerimiz şu biçimde:

Vanilya: Açık, sıcak ve zengin renk olan vanilya tonlarındaki duvarlarınız odanıza eşsiz bir hava katacak. Vanilya tonlarını seçmenizin en iyi yanı da odaya ekleyeceğiniz diğer elementlerin renginde tümüyle özgür olabileceksiniz, çünkü vanilya duvarlar ve ceviz mobilya kombinasyonunuza  hemen her renk uyumlu olabilecektir.

Adaçayı yeşili: Açık tonlardaki yeşil renkler özel olarak  salonunuzun duvarları için ceviz mobilyalarınıza uygun seçim olabilir. Ceviz mobilyalarınız ve açık yeşil tonlarındaki duvarlarınız salonunuza doğal hava katacaktır. Salonunuzu dekore etmek için  kanvas yahut şile bezinden yapılmış perdeler tercih edebilirsiniz.

 

Açık gri: Açık gri duvarlar mutfağınızdaki ceviz mutfak dolaplarınıza uygun kombin olabilir. Açık renk duvar renkleri tercih etmeniz, odanızın aydınlık görünmesini sağlayacaktır. Mutfağınızdaki diğer objelerin renkleri içerisinde beyaz, bej gibi renkler tercih edebilirsiniz.

Krem: Evlerde en fazla tercih edilen krem rengi duvarlar sizin de tercihiniz olabilir. Ceviz mobilyalarınızla beraber krem rengi duvarlar enteresan bir kontrast oluşturabilir. Bu seçim evinize şık bir hava katacaktır.

Gri- mavi: Mavinin açık ve gri bir tonu klasik dekorasyon istiyor iseniz sizin için en doğru tercih olabilir. Bu renk hem mobilyalarınızın rengini vurgulayacak, aynı zamanda perde ve kumaşların renklerinde yapacağınız seçimlerde size geniş bir renk seçeneği sunacaktır.

Eğer mobilyalardansa parkeleri cevizden yaptırmayı düşünüyor iseniz, bu halde mobilya seçiminizin beyaz gibi açık renklerde olması hem bir kontrast yaratacak aynı zamanda odanıza aydınlık katacaktır. Ceviz yer kaplamalarının uymayacağı bir oda dekorasyonu düşünmek nerdeyse imkansız.

 
 
 

Devam etmek için bir sonraki konumuz olan Modern salon perdesi nasıl seçilir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?