Duşakabin modelleri

Duşakabinler, lüks banyo modellerinin vazgeçilmezlerindendir. Öyle ki her geçen gün karşımıza yeni modeller, yeni tasarımlar çıkmakta...

 

Duşakabinler, lüks banyo modellerinin vazgeçilmezlerindendir. Öyle ki her geçen gün karşımıza yeni modeller, yeni tasarımlar çıkmaktadır. Yeni dönem yaşantılarında fonksiyonelliğin ve şıklığın simgesi durumunu almışlardır.

İşte son dönem trend duşakabinler ve özellikleri

Klasik modellerin dışına çıkmak istiyor iseniz yeni kapı tasarımını tercih edebilirsiniz. Bu kapı, bar kapısından esinlenerek üretilmiş bir modeldir. Hem içe hem dışa veya yalnızca dışa açılan menteşeli özelliği ile beğenilere sunulmaktadır.

İlk üretilen modellerde renk seçeneği yokken ilerleyen zamanda renk skalası gelişmiş ve nerede ise her renkte duşa kabin üretilmiştir. Banyonuzun rengiyle uyumlu veyahut konsept oluşturacak renkler artık daha ulaşılabilir. Bundan dolayı özgün tasarımlara ulaşabilirsiniz.

Temper camın dışında bir de mika camlı duşa kabinler bulunur. Fakat temper cam güvenirlik yönünden daha ön plandadır.

Tercih edilen duşa kabinlerin diğer gözde özelliği pirinç malzemeden oluşuyor olmasıdır.

Alacağınız üründe su sızdırmazlık contalarının sağlamlığını muhakkak teyit ettirmelisiniz. İlerleyen dönemlerde kullanışlılıkla ilgili sorun yaşamamak için bunlar aklınızda olması gerekli olan ayrıntılardır.

Banyonuzun büyüklüğüne göre duşa kabin tercihi size bırakılmış bir tercihtir. Duş teknesi yuvarlak, dikdörtgen yahut kare olabildiği gibi bu duş teknelerinin ebatları da değişkendir. Öncesinde ölçü alarak tercihinizi yaparsanız banyonuza en ideal ölçülerdeki duşa kabini seçmiş olursunuz.

 

Şıklık, zarafet ve fonksiyonelliğin önüne geçen güvenlik özelliği duşakabinlerde temper camlı modelleri ön plana çıkarmaktadır. Temper cam, klasik cam modelleriyle kıyaslandığı zaman daha zor kırılma özelliği gösteren, darbeye sağlam ve kırıldığında un ufak olarak yaralanmaları en aza indirme özelliği ile çok tercih edilen bir modeldir.

Duşa kabinde buzlu cam tercihleriniz arasındaysa yalnızca düz buzlu cam veyahut desenli buzlu cam modellerini inceleyerek tercihinizi belirleyebilirsiniz.

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan Lambader nasıl kullanılır? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?