Mobilya alırken dikkat edilmesi gerekenler

Mobilya satın alır iken yukarıdaki önerileri dikkate alırsanız ardından yaşayacağınız sorunlar minimuma inecektir. ...

 

Yeni mobilya evinizin havasını bütünüyle değiştirebilir. Evinize ve size yenilik katan mobilyaları satın almak için muhakkak bir ön çalışma yapmanız gerekiyor. Yenilikler tabii ki daima çok iyidir lakin satın aldığınız mobilyaların çok açıdan değerlendirilmesi gerekmektedir. Mobilya seçmek zor bir iştir. Yanlış seçimler rahatsız ve huzursuz edici olabilecektir. Yenilenmeye ihtiyacı olan evin ve ev sahibinin ihtiyaçlarını karşılamayacaktır. Alınan mobilyalar hem değerini karşılamalı aynı zamanda içinize sinmeli. Bu yazıda mobilya satın alır iken dikkatli olunması gerekli olan hususlardan birkaçına değineceğiz.

Alınacak mobilyaların özellikleri ve garanti süreleri muhakkak bilinmelidir. Satın aldığınız mağazanın veya firmanın servis ağını da bilmeniz önemli. Bir bozulma veyahut deforme bahsi geçen olduğunda servisin ürünü kaç gün içinde teslim ettiğini ve diğer şartları iyi bilmelisiniz.

Mobilyaları satın aldığınız yerden kesinlikle kullanım klavuzu istemelisiniz eğer kullanım klavuzu temin edilmezse satın aldığınız ürünün kullanımına dair kapsamlı bilgi almaya dikkat etmelisiniz.

Alınan mobilyalarınız kumaş barındırıyorsa, kumaşın türüne dikkat etmelisiniz. Mobilyaların kumaşları kolay bir biçimde leke tutmamalı ve temizliği rahat olmalı. Bundan dolayı son dönemlerde daha fazla tay tüyü kumaşlar tercih edilmekte. 

 

Alınan mobilyaların kullanılabilir, rahat, sağlam ve uzun ömürlü olmasına dikkat gösterin.

İlk başta yeni mobilya alır iken aile bütçesini göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Piyasada geniş bir fiyat aralığında ürünler bulunmakta. Bütçenize münasip ürün aramanız hem işinizi kolaylaştıracaktır aynı zamanda cüzdanınızı sarsmayacaktır.

Satın alınan mobilyaların evinize teslim edilme koşullarına da dikkatli olmanız gerekiyor. Eğer beğendiniz mobilayalar sipariş üstüne temin edilip teslim edilecekse kesinlikle satıcı ile sözleşme imzalamalısınız. 

Koltuk gibi kumaş içeren mobilyalarda minderlerin fermuarlı olmasına dikkat edilmelisiniz. Kolay temizlik için önemli olan bu hususu koltuk alır iken gözden kaçımayın.

Mobilyaların yalnızca dış görünüşlerini düşünerek satın alınmaması gerekmektedir. Güzel görünen bir mobilyanın kullanımı veya temizliği rahat olmayabilir. 

Alınacak mobilyaların diğer eşyalar ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. 

Mobilya almadan önce; mobilyaların alınacağı mekanı incelemeli ,gereken ölçüleri almalısınız. Bu size mobilya seçerken daha doğru tercihler yapma imkanı sağlayacaktır.

Mobilya satın alır iken yukarıdaki önerileri dikkate alırsanız ardından yaşayacağınız sorunlar minimuma inecektir. 

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Eskitme tekniği nedir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?