Lambader nasıl kullanılır?

Çoğu zaman salon ve oturma odalarımızda tercih ettiğimiz lambaderler loş ve güzel bir ışık yayan, ayaklı aydınlatma ürünüdür. O neden...

 

Aydınlatma cihazları son zamanlarda büyük değişimlerle ev dekorasyonlarının vazgeçilmeyen unsurları olmuştur. Özel olarak ayaklı ürün yer aydınlatmalarından biri olan lambader günümüzün en fazla tercih edilen aydınlatma unsuru durumuna gelmiştir.

Çoğu zaman salon ve oturma odalarımızda tercih ettiğimiz lambaderler loş ve güzel bir ışık yayan, ayaklı aydınlatma ürünüdür. O neden ile olsa gerek daha fazla dekorasyon amacı ile kullanımı ön plandadır. Salonlarımızda kullanabileceğimiz gibi oturma odalarımızda da rahat bir şekilde kullanabiliriz. Büyük salonlarda daha fazla ikili, üçlü ışık veren lambader modellerinin seçilmesi daha uygunken küçük odalarda tekli lambaderler daha iyi olur. Uzmanlarında genel olarak belirttiği gibi ışığı en direkt yukarıdan almaktansa yan taraflardan almamızı sağlayan lambaderler göz sağlığımız için de çok münasiptir. Seçeceğiniz doğru lambader ile evinizin tüm atmosferini değiştirebilirsiniz. Modern lambader kullanarak evinizi klasikten uzaklaştırırken, geleneksel motifler taşıyan bir lambader ile takım aplikler kullanarak da evinize farklı hava verebilirsiniz.Tabii yalnızca dekorasyon amacı ile bir kullanımla karşımıza çıkan bir ürün olarak düşünmemelisiniz. Lambaderler hasebiyle evinizde huzur bulup rahatlayacağınız bir köşe yaratabilirsiniz. Evinizde kitap ve dergilerinizi okuyabileceğiniz, gazetenizi karıştırabileceğiniz bir köşe yaratırken lambader çok doğru seçim olabilecektir. Zaten bu işlevlerinden ötürü lambaderler görev aydınlatmaları kategorisine girer.

 

Değişik aydınlatma ürünlerini beraber kullanacağımız odalarımızdan biri de oturma odalarımızdır.Sadece tavandan sarkan bir aydınlatmanın yanında okuma ve hobilerimiz için özel aydınlatma elemanları bulundurmalısınız.Bunun için en doğru seçim ise masa lambaları ve lambaderler olabilecektir.

Evimizdeki her odanın değişik işlevi olduğundan her odanın da değişik aydınlatma sistemine ihtiyacı vardır. Doğru aydınlatma ürünü seçerek hem hayatınızı kolaylaştırmış aynı zamanda evinizi dekore etmiş olursunuz.İyi bir aydınlatma güzel ahenk oluşturarak dekorasyonunuzu ön plana çıkarırken; kötü aydınlatma eşyalarınızın, duvar renginizin, duvar kağıdınızın, itinayla seçtiğiniz aksesuarlarınızın sıradan ve basit görünmesine neden olur. Kısaca odanızın tüm ahengini bozar. Ek olarak değişik aydınlatma ürünleri ile yapacağınız ufak hileler ile odanızın daha ferah ve geniş görünmesini sağlayabilirsiniz.

Doğru lambaderi seçerken evinizin genel konseptinin yanında ihtiyacınızı da ön planda tutmalısınız. Tasarım ve büyüklüğüne de bu biçimde karar verebilirsiniz. Unutmayın değişik tarz ve zevklere münasip lambaderler üretilmekte ve satılmakta önemli olan, doğru ve amacınıza münasip olanı seçebilmek! 

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan Ecza dolabında olması gerekenler adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?