Saç köpüğü nasıl kullanılır?

Saç köpüğünün de çeşitleri bulunur. Basitçe sert, normal yahut hafif halinde üçe ayrılır diyebiliriz. Saç köpüğü uyguladığınızda saçı...

 

Saçlarınızın tüm gün istediğiniz gibi durmasını sağlayan saç şekillendiriciler, hayatımzda önemli bulunan bir yer tutmaktadır. Özel olarak kadınlar için vazgeçilmeyen olan bu ürünlerin saç kremi, jölele, saç köpüğü gibi çeşitleri bulunur.

Eğer dalgalı saçlı biriyseniz saç köpüğü kullanmadan önce saçlarınızı yıkamanız daha dolgun saçlar elde etmek için yerinde bir davranış olabilecektir. Yıkadıktan sonra tarayın ve havluyla kurulayın. Başınızı eğin ve saçlarınızı öne doğru atın. Saç köpüğünü çalkalayıp ters çevirerek avcunuza sıkın. Saçlarınızın ucundan başlamak suretiyle yukarı yönde köpükleyin. Saç diplerinize gelmeyecek biçimde uygulamaya özenli olun. Saçınızı köpükledikten sonra, kurutma makinanızla, var ise vigo vasıtasıyla saçlarınızı kurutun. Bu uygulama ile saçlarınızın doğal dalgasına kolay bir biçimde kavuştuğunuzu göreceksiniz. 

Düz saçlarınız var ise köpük kullanmanız çok tavsiye edilmez. Eğer dalgalı saç yapmak ister iseniz saç köpüğünü tercih edebilirsiniz. Bunu yapmak için de saçlarınızı bir gün önceleri örebilirsiniz. Saçlarınızı açtığınızda saç köpüğünü yine aşağıdan yukarı olacak biçimde ellerinizle köpükleyin. Saçlarınızın tamamını bir anda köpüklemeniz daha hacimli görünüm sağlayacaktır. Köpükledikten sonra biraz kurutmanız, ıslak görünümü de ortadan kaldıracaktır.

 

Eğer maşa gibi saç şekillendirici aletler kullanıyorsanız, saç köpüğü uygulamasını daha değişik şekilde yapmalısınız. Maşa yaparken saçlar tutam tutam ayrılır ve maşalanır. Bu işlemi tamamlayıp saçınızı köpüklemeniz daha doğru olabilecektir. Öncesinde sürmeniz saçınızı kurutur ve yıpratır.

Saç köpüğünün de çeşitleri bulunur. Basitçe sert, normal yahut hafif halinde üçe ayrılır diyebiliriz. Saç köpüğü uyguladığınızda saçınızda bir ağırlık ve ellerinizi saçlarınıza attığınızda sertlik hissetmemeniz için normal olan saç köpüğünü kullanın. Yumuşak, yani hafif olan saç şekillendirici, uzun zaman saçlarınızın şeklini korumayabilir. Sert olan ise jöle gibi sert yapabilir. O yüzden saç köpüğü seçiminiz ve nasıl uygulamanız gerektiği önemli etkenlerdendir ve sizin seçiminize bağlıdır.

Saç köpüğü, doğallığı en fazla yakalayan saç şekillendiricidir. Bu yüzdendir ki kadınlar tarafından da çokça tercih edilir. Hem saçınızı daha hacimli yapar, aynı zamanda saçlarınıza parlak ve canlı görünüm katar. Peki saç köpüğünü nasıl kullanmalıyız?

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan Hamilelikte saç boyama adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?