Göz makyajı nasıl çıkartılır?

Piyasada kolay bulunabilen ve maliyeti düşük malzemelerle göz makyajı temizleme işlemini gerçekleştirebiliriz. Kimyevi maddelerden ol...

 

Göz makyajını yapmak kadar temizlemek de büyük bir özen ister. Göz sağlığı için de önemli olan bu konuyu gelin beraber ele alalım.

Piyasada kolay bulunabilen ve maliyeti düşük malzemelerle göz makyajı temizleme işlemini gerçekleştirebiliriz. Kimyevi maddelerden oluşan göz makyajı temizleme krem yahut losyonlarını makyaj pamuğuna birkaç damla damlatarak göz kapağı çevresini hafif darbelerle temizleyebiliriz. Temizleme malzemesi olarak doğallıktan yana olmak istiyor iseniz zeytinyağı veya türlü bitkilerin yağlarını da makyaj temizleme losyonu olarak kullanabilirsiniz. Tüm aktarlarda bulabileceğiniz bu malzelerin fiyatı da hayli uygun olur. 25 ml'lik cam şişelerde satılan bitkisel yağların fiyatı 3 liradan başlamakta ve her bütçeye uygun biçimde satılmaktadır.

Makyaj temizleme malzemelerimizi makyaj pamuğu yahut normal pamukla göz çevremize uyguladıktan sonra pamuğun ulaşamadığı, kıvrımlı göz çukurlarımızı temizlemek için bir kulak pamuğuna ihtiyaç vardır. Benzer malzemeyi kulak pamuğunun ucuna damlatarak alt kirpiklerimize, göz yaşı pınarlarımızın dışa bakan bölgelerine ve üst kirpiklerimizin arasına nazik bir şekilde uygulayarak kalan makyjı da dikkatli temizleyebiliriz. Tüm makyajı çıkartıktan sonra tenimizde kimyevi bir madde kalmaması ve gözümüze zarar vermemesi için yüzümüzü hafif sıcaklıkta bol su ile yıkamamız gerekmektedir. Göz çevremizi kimyevi maddelerden arındırdıktan emin olunca pamuklu bir havlu yahut yumuşak dokulu bir kağıt mendil kullanılarak yüzümüzü toptan kurulayalım. Ardından bir nemlendirici sürerek işlemi tamamlayabiliriz.

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki konumuz olan Kuru ciltler nasıl fondöten kullanmalı? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?