Aloe vera jelinin saça faydaları nelerdir?

Malzemeler bir kase içerisinde birleştirilir ve homojen bir karışım elde edene dek karıştırılır. Hazırlanan maske, saç derisinden baş...

 

Saç ve cilt bakımında kullanılan etkili maddelerden biri aloe vera jelidir. Saç bakımı için hazırlanan kozmetik ürünlerin içerisinde yer bulan önemli maddelerdendir. E ve C vitamini, kalsiyum, demir, potasyum gibi mineraller ve faydalı enzimler içermektedir. İçerdiği güçlü enzimler saç derisini besler ve deri hastalıklarının önüne geçmektedir.

Faydaları Nelerdir?

Saçlar İçin Aloe Vera Maskesi

Malzemeler

Hazırlanışı

Malzemeler bir kase içerisinde birleştirilir ve homojen bir karışım elde edene dek karıştırılır. Hazırlanan maske, saç derisinden başlamak üzere saçın bütününe uyagulanır. Uygulama sırasında dikkatli olunması gerekli olan nokta maskenin bütün saç derisine yayılmasıdır.

Saçlar bone kullanılarak sarılır ve maskenin etki etmesi için otuz dk bekletilir. Sürenin sonrasında soguk su yardımıyla saçlar maskeden temizlenir. Uygulanan bu maske saç kremi işlevi görür. Bundan dolayı etkili sonuç için ekstra saç kremi kullanımından kaçınılır. Bu maske saça parlaklık kazandırır.

Aloe vera özü içeren şampuan kullanımı saç sağlığı için yararlıdır. Aloe vera jelinin her saç tipine uygun yapısı bulunmaktadır. Yağlı saç tipleri, problemli saçlar, cansız ve mat saçlar için kullanımında etkili sonuçlar elde edilir. 

 
 
 

Devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Kaynak saç bakımı nasıl yapılır? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?