Almanya'ya nasıl gidilir?

Başkenti ve en gelişmiş kenti Berlin nefes kesen sanat aktiviteleri, bilhassa İkinci Dünya Savaşı’na ait tarihsel yapıları ve gece ha...

 

Devasa ormanları, nehirleri ve dağları, dünya dördüncüsü güçlü ekonomisi ile bilinen Almanya, Batı Avrupa ülkesidir. 81 milyonluk nüfusu ile Almanya, Avrupa Birliği’ndeki en kalabalık ülke konumundadır ve ABD’den sonra dünyada azami göç alan ülkedir.

Başkenti ve en gelişmiş kenti Berlin nefes kesen sanat aktiviteleri, bilhassa İkinci Dünya Savaşı’na ait tarihsel yapıları ve gece hayatı ile, Münih Oktoberfest ve gotik yapıları, içkileri ile, Frankfurt ticari kent olması, gökdelenleri, siyasi binaları ile ünlüdür. Bu şehirler dışında, Hamburg, Köln, Stuttgart, Dortmund, Dusseldorf, Liepzig, Essen ve Bremen kentleri hayli ilgi çekicidir. Yüksek refah seviyesi, kaliteli yaşamı, inanılmaz tarihsel yapılarının yanında, bir o kadar zengin sanat aktivitelerinin de evi olması hasebiyle, Almanya gayet fazla ziyaret edilen bir ülkedir.

Almanya’ya ne zaman gidilir?

Almanya genelde nemli batı rüzgarlarının etkili olduğu ılıman bir iklime sahiptir. Ülke genel itibari ile her mevsim kendine münhasır avantajlara sahiptir. Yaz ayları, sıcak havası, uzun ve güneşli günleri, açık hava festivalleri, dışarda yapılabilecek çok aktivite ile hayli popülerdir fakat kalabalık dolayısı ile maliyet artmaktadır. Ülkeyi ziyaret etmek için en makul aylar, sıcaklıkların averaj olduğu, turistlerin ülkeden ayrıldığı ve fiyatların da ortalamalara çekildiği bahar aylarıdır. Bundan hariç kış ayları sıcaklıklar hayli düşük olsa da, Almanya’nın özel olarak yeni sene marketleri ve festivalleri, kayak alanları dünyanın her yerinden gezginlere ev sahipliği yapmaktadır.

 

Almanya’ya nasıl gidilir?

Almanya ve Türkiye arası, uçak ile kuşbakışı olarak takriben 2350 kilometredir ve 2.5 saattir. Almanya için Schengen vizesi almak, yeşil ve siyah pasaportlar dışında kalan hususi (bordo) pasaportlar için zorunludur. Karayolu ulaşımı araçlarla yapılabilmektedir fakat son dönemlerde sınırlarla ilgili genel kararlar dolayısı ile imkansız hale gelmiştir. Hayli yakın olan Almanya’ya, Türkiye’den her gün yüzlerce uçak seferi yapılmaktadır. Almanya’nın nerede ise bütün şehirlerine, İstanbul, Antalya, Ankara, İzmir, Adana ve Gaziantep’ten direkt uçak seferleri bulunur 

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki makalemiz olan Rusya'ya nasıl gidilir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?