Göz altı aydınlatıcısı nasıl kullanılır?

Zemin makyajı tamamlanınca göz altı aydınlatıcı kullanımına sıra gelir. Her ne kadar göz altı aydınlatıcısı olarak anılsa da bu makya...

 

Makyaj yapmak belli bir ustalık ve yetenek gerektirir. Birkaç malzemeye sahip olmak ve bu malzemelerin nerelere sürüleceğini bilmek yeterli değildir. Benzer zamanda nasıl uygulanacaklarını da bilmek gerekmektedir. Tıpkı göz altı aydınlatıcıları gibi. Göz altına uygulanan aydınlatıcı ürünler gözleri olduğundan çarpıcı ve iri göstermeye, göz altındaki koyulukları kapatmaya, kaşları daha kalkık göstermeye yardım eder. Şu nedenle doğru kullanımını bilmek ve buna göre uygulamak önemli kabul edilen bir adımdır.

Göz Altı Aydınlatıcıları Nasıl Kullanılır?

Zemin makyajı tamamlanınca göz altı aydınlatıcı kullanımına sıra gelir. Her ne kadar göz altı aydınlatıcısı olarak anılsa da bu makyaj malzemesinin çokca değişik yüz bölümünde kullanılması da mümkündür.

Ek olarak uykusuz geçen bir gecenin sabahında göz altı aydınlatıcısı burnun tam ortasına, çenenin orta bölümüne ve alnın ortasına uygulanırsa yüz çok çok aydınlık ve ışıltılı görünür.

Makyaj uygulama basamaklarının ilki olan cilt temizleme ve cildi münasip nemlendiriciyle nemlendirme aşamasından sonra ilk adımda makyaj bazı sürülmeli, daha sonrasında cilde pudra ve fondöten uygulaması yapılmalıdır. Eğer yeteri miktarda bronz bir tene makyaj uygulaması yapılıyorsa yalnızca pudra ile güzel görünen bir zemin oluşturmak mümkün olur. Bununla beraber kuru ciltlere uygulama yapılacaksa fondöten daha fazla işe yarayacaktır.

 

Cilt zeminini münasip hale getirdikten sonra koyu rengin dağılması istenen göz altı bölümüne aydınlatıcı sürülür. Bu malzemeyi sürerken elmacık kemiklerine yayılmamasına dikkat edilmesi gerekir. Beyaz aydınlatıcıların fazla sert bir geçişe sahip olduğu düşünülüyorsa sarı tonlarında kullanılacak aydınlatıcılar hayli doğal ve başarılı aydınlatmalar gerçekleştirirler.

Eğer göz altında lekeler ve koyu halkalar var ise göz altı aydınlatıcıları bir nebze göz altı kapatıcısı ile karıştırılmalı ve bu biçimde göz altına ve etrafına uygulanmalıdır. Alınan sonuç çok çok etkili olmaktadır.

Göz altlarını daha aydınlık ve bundan dolayı kusursuz gösteren göz altı aydınlatıcıları, kullanım aşamasından önce doğru tonlarda seçilmelidir. Sahip olunan cilt tonuna göre çok değişik alternatif sunan aydınlatıcılar doğru bir biçimde seçilmelidir ki uygulama kısmında göze batmasın. Eğer ten rengi çok açık olan bir zemine uygulanacaksa göz altı aydınlatıcıları da en açık tonda seçilmelidir. Açık tene koyu aydınlatıcı kullanmak göz altlarını ve göz çevresini yeteri miktarda aydınlatamayacak, bu bölgeyi ışıltılı göstermeyecektir.

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki makalemiz olan Makyajda kontürleme nasıl yapılır? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?