Ucuz uçak bileti nasıl alınır?

Kimi zaman havayolları uçuş kampanyaları düzenlemektedir. Bu kampanyaları takip ederek de ucuz uçak bileti almanız mümkün. Ek olarak ...

 

Seyahat etmeyi seviyorsunuz ama bütçenizi hep ayarlamakta zorlanıyor musunuz? Seyahat etmek için gideceğiniz yerin para birimini bilmek, konaklama seçeneklerini ve bütçenize münasip alternatifleri bilmek ve de en önemli olanı seyahat planınıza göre ucuz uçak bileti satın almak için yazımızın devamını okuyunuz.

Kimi zaman havayolları uçuş kampanyaları düzenlemektedir. Bu kampanyaları takip ederek de ucuz uçak bileti almanız mümkün. Ek olarak ekim ve şubat ayları arasında Avrupa’ya uçuşlar daha ucuz olduğundan eğer vaktiniz ve iş yerinizden izin alma seçeneğiniz var ise kış zamanı için erkenden bilet alarak ucuza uçabilirsiniz.

Ucuz uçak almada diğer bir ölçüt ise uçuştan birkaç ay önce uçak biletini almaktır. Erken alımlarda uçuşlar daha ucuzdur. Fakat uçuş tarihi yaklaştıkça fiyatların arttığını göreceksiniz.

Ucuz uçak seçerken karşılaştırmak yapmak için dikkat edeceğiniz bir başka yol ise bazı internet sitelerinin tüm seferleri ve hava yollarını karşılaştırma imkânından yararlanabilirsiniz. Bunu yapmak için arama motorunuza ‘ucuz uçak’, ‘uçak karşılaştırma’ gibi arama sözcükleri yaparak karşınıza çıkan siteleri karıştırabilirsiniz. Bu siteler size envaiçeşit ölçüte göre arama imkânı sunacaktır. Bunları kullanarak bütçenize en ideal uçağı seçebilirsiniz.

Ucuz uçak seçerken dikkatinizi açmanız gerekli olan bir başka nokta ise tatilinizi planladığınız dönemin dini ve milli bayramlara yahut yılbaşı gibi önemli günlere denk gelmemesidir. Aksi durumunda ucuz uçak bulma şansınız nerdeyse yoktur. Bu tarihler dışında uçuşlar daha ucuzdur.

 

Uçağa binmek son yıllarda eskiye oranla artık ulaşılamayacak bir şey değildir. Birden fazla hava yolu ve rotanın olması nedeniyle çağımızda ucuz uçak bileti almak mümkün. Bunu yapmak için her şeyden önce hangi güzergâhtan hangi güzergâha uçacağınızı belirleyiniz. Nereden uçacağınızı kararlaştırdıktan sonra yapılması gereken bu güzergâhtan gideceğiniz havaalanına hangi uçakların veyahut hangi hava yollarının seferi olduğudur. Mesela, İstanbul’da iki adet havaalanı olduğundan arama yaparken her iki havaalanındaki havayolu şirketlerini taramakta yarar var. Her bir havayolu şirketinin kararlaştırdığınız tarihlerde sefer ücretleri değişik olabilecektir. Dolaylı olarak hepsine bakmak önemlidir.

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan İstanbul'da gezilecek yerler adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?