İstanbul'da gezilecek yerler

Mimari harikası olan camimiz, içerisindeki mavi-tukuaz çiniler, akustiği ve maneviyatıyla yerli ve yabancı bütün turistleri kendine h...

 

1. Ayasofya Cami Müzesi 

Ayasofya bize Bizans İmparatorluğu'ndan kalan, İstanbul'un fethinin sonrasında ilk Cuma namazının kılındığı yerdir. Kilise olan Ayasofya, camiye dönüştürülmüş şu anda ise müze olarak siz değerli ziyaretçilerini bekliyor.

4. Sultanahmet Cami 

Mimari harikası olan camimiz, içerisindeki mavi-tukuaz çiniler, akustiği ve maneviyatıyla yerli ve yabancı bütün turistleri kendine hayran bıraktırıyor.

5. Galata Kulesi: Hani bütün şehirlerde, şehri tepeden yüksekten gördüğümüz bir nokta vardır, kuşbakışı bir biçimde şehrin bütün güzelliklerini görürsünüz ya, işte İstanbul'un Galata Kulesi aradığınız yer olabilecektir bu noktada. Tarihi yapısı ve cafe-bar-restaurantlarıyla kapısını size açmış halde bekliyor. Bizden size bir öneri: Galata kulesine çıktığınızda mutlaka Hezarfen Çelebi'yi araştırıp gidin, kulenin maksimum yerinde aklınıza kesinlikle gelecektir.

3. Kız Kulesi

: Kız Kulesi senelerdir İstanbulun en güzel simgelerindendir. İçinde cafe, restaurant ve barıyla güzel vakit geçirmenizi sağlayacak gezilesi bir yerdir ve size bir öneri; Kız Kulesini ziyarete gittiğinizde onunla ilgili çok hikaye ve rivayetleri lütfen yerinden dinleyiniz.

6. İstiklal Caddesi 

İyi keşifler...

İstiklal Caddesi de size İstanbul'da olduğunuzu hissettiren önemli alanlardan birtanesidir. Sokak sanatçıları, tür tür insan kalabalığı, midyecisi, kestanecileri, protestolara ev sahipliği yapan yapısıyla gezilmesi gerekli olan yerlerden. 

 

İstanbul'un güzellikleri gerçekten yazmakla bitmiyor o yüzden muhakkak gezilmesi gerekli olan yerlerin hepsini bu makalemizde uzun uzun anlatamıyoruz ama aşağıda yazacağımız yerleri de mutlaka ama kesinlikle geziniz.

2. Yerebatan Sarnıcı 

Yerebatan sarnıcı tam sarayların olduğu bölgededir ve sarnıç saray bölgesinin su ihtiyacını karşılamak için inşa edilmiştir. İçerisinde sütunlar, ışıklar ve su vardır. İnsanı büyüleyen bir havası vardır ve o da müzeye dönüştürülmüştür.

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki konumuz olan Couchsurfing nedir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?