Saç boyarken dikkat edilmesi gerekenler?

Yeni saçlarınızı güle güle kullanın…...

 

Saçlar, kendisinde farklılık yapmak isteyen her kadının ilk akla gelen noktasıdır. İster uzun olsun ister kısa kesmek, boyamak, bakım yapmak, şekil vermek güzelliğin en belirleyici olarak düşünülür.

Saç boyamak birkaç öneri

İlk adım renk tercihi olmalıdır. Teniniz ve doğal saç renginize uyumlu renkler seçin. Beyaz saçlarınız var ise bunları kapatmak için doğal saç renginizin iki ton koyusu en iyi sonucu almanızı sağlayacaktır. Doğal saç renginizden açık tonlar tercih ederseniz başarılı sonuç elde edemezsiniz. Ek olarak saçınızda turunculuklar oluşabilir.

 Duruluma suyunun ısısı çok önemlidir. Su mutlaka ama mutlaka ılık olmalıdır. Suyun ısısı boyanın saçlardaki kalıcılığını belirleyen etmenlerden birisidir.

Saçlarınızı boyamadan önce iki hafta süreyle nemlendirici bakım uygulamalısınız. Saçlarınız kuru ve kırıksa boyama işlemi saça daha da zarar verecektir.

Boyayı saçlarınıza gelişigüzel sürmek yerine saçı artı halinde dörde ayırın. Muhakkak fırça ve tarak kullanın. Bundan dolayı boyanın eşit dağılımını  sağlayacaksınız.

Boyama işlemini gerçekleştirmeden önce saçlarınızın kirli olmasına dikkatli olun. Saçın kendi ürettiği doğal yağlar saç diplerini reaksiyonlara karşı korur. Ek olarak birkaç gün şampuan kullanmamanız saçın boyayı daha iyi emmesini sağlayacaktır. Yani her açıdan saçın kirli olması yararlı olacaktır.

 

Duşta saçlarınızı güzelce duruladıktan sonra boya setinin içerisinden çıkan bakım kremini saçlarınıza uygulayın. 3-5 dakika bekletince durulayın. Bu uygulama rengin kalıcılığını arttıracaktır.

Boyama işlemini yaparken kulaklarınıza ve alnınıza bir nebze vazelin sürün. Bunun sayesinde bulaşan boyaları kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Uyguladığınız boyanın bekleme süresine muhakkak uyun. Bu istenen renge ulaşmak için önemli bulunan bir noktadır. Bekleme süresi dolduktan sonra hemen saçlarınızı durulayın. 

Yeni saçlarınızı güle güle kullanın…

Çalışmak, kadınlar için özgürlük anlamına gelse de aynı süre içinde zaman hırsızıdır. Hep stabil çözümler yaratmayı bilen kadınlar hem zaman hem para tasarrufu için saç boyama işlemini artık evde yapıyorlar.

 
 
 

Devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Kalıcı fön nedir? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?