Siyah ceketin altına ne renk pantolon giyilir?

Siyah ceketin altına siyah pantolon giymek daha resmi bir kıyafet kombini olabilecektir. Bu nedenden dolayı siyah - siyah eşleşmesini...

 

Siyah ceket hem kadın hem erkek için iyi bir kurtarıcıdır. Resmi toplantılardan akşam davetlerine kadar kumaşın dokusuna ve kesimine göre nerdeyse her ortama uyum sağlayabilen bu parçayı doğru kullanmanın püf noktalarına bir göz atalım.

Siyah ceketin altına siyah pantolon giymek daha resmi bir kıyafet kombini olabilecektir. Bu nedenden dolayı siyah - siyah eşleşmesini mutlaka penye veya keten siyah ceketlerle yapmayınız. Saten, ipek tarzındaki kumaş türleriyle dikilmiş siyah bir ceketin altına benzer kumaştan veyahut kumaşın dokusuna yakın görünümlerde başka bir kumaş türünden dikilmiş, tercihen ütü izli pantolonlar bir araya getirilebilir. Kadınlar için siyah saten ceket altına benzer parlaklıkta veya daha mat olabilecek biçimde (mutlaka daha parlak ton olmamalı) kumaş ve dar paça bir pantolon ve şık bir stiletto tercih edilebilmektedir. Erkeklerde daha mat renklerde yine ütü izli kumaş bir pantolonla parlaklığı göze batmayan bağcıksız bir ayakkabı uyumu sağlamaktadır.

Kadınlar siyah ceketle saks mavisinde koyu yeşili, bordodan koyu krem rengine kada rçeşitli renklerde pantolonlar giyebilirler. Ama; erkeklerde renk konusu daha hassastır ve renk seçimini rahatlıkla yapmak biraz risk taşır. Bu yüzden hassaten günlük kullanımda erkeklerin bordo ve tonlarındaki pantolon renklerinden uzaklaşmamaları gerekmektedir 

Günlük kullanıma münasip hafif bele oturan mat dokulu bir kumaş ceketin altına ideal olarak yakışan parça kot pantolondur. Kadınlarda dar paçalı, erkeklerde ise boru kesim koyu renk bir pantolon; günlük kullanım amacıyla olan bir siyah ceketin ayrılmaz parçasıdır. Kadınlar için altına ister siyah bir babet ister renkli bir topuklu ayakkabı uyumu sağlamaktadır. Erkeklerde de ayakkabı seçim şansı fazladır. Erkeklerin önü bağcıklı ama çok fazla spora kaçmayan günlük ayakkabılar bu kıyafet kombinasyonu için çok uygundur. Kadınlar için günlük siyah ceket altına koyu renklerde ( bordo, asker yeşili vb ) keten dar paça pantolonlar da uyumlu olurlar. Erkeklerde koyu renk kot pantolonun peşi sıra bilhassa bordo olmak üzere türlü koyu renk tonlarındaki keten pantolonlar da siyah ceketle uyumu yakalar.

 
 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki makalemiz olan Evde tırnak bakımı nasıl yapılır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

#1 modacı,

Siyah ceketin altına, genellikle beyaz, gri veya siyah renkli pantolonlar giyilir. Bu renkler, siyah ceketin üzerinde oldukça iyi bir görünüm sağlar ve bu şekilde giyilen bir kombinasyon, oldukça resmi ve stil sahibi bir görünüm sunar. Ayrıca, siyah ceketin altına, açık renkli pantolonlar da giyilebilir. Örneğin, bej, kahverengi veya sarı renkli pantolonlar, siyah ceketin altında oldukça güzel bir görünüm sağlar ve bu şekilde giyilen bir kombinasyon, oldukça hafif ve sıcak bir görünüm sunar.


Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?