Runner nasıl kullanılır?

Runner, mutfak masalarında günlük kullanıma uygun biçimde kullanılacağı gibi salonlarda özel yemek masaları için de kullanılabilmekte...

 

Kısa bir zaman önce adını bile bilmediğimiz runnerlar yemek masalarının vazgeçilmezi olup çıktı. Runner masa örtüleri dekoratif amacı ile kullanılan örtülerdir. İnce ve uzun yapıya sahip olan bu örtüler dar enli ve uzun boylu dikdörtgen masa örtüleridir.

Runner, mutfak masalarında günlük kullanıma uygun biçimde kullanılacağı gibi salonlarda özel yemek masaları için de kullanılabilmektedir. Salonunuz için daha şık, daha gösterişli modeller tercih edebilirsiniz.

Muftaklar için piti kareli, sevimli runner masa örtüleri ortamı ferah, sıcak ve samimi yapmaya yardım eden olurken salonunuz için deri detaylı, işlemeli yahut pullarla süslü runner masa örtüleri tercih edebilirsiniz.

Runnerlar daha fazla dikdörtgen masalarda tercih edilmekle beraber kare masalarda da çapraz örtmek halinde kullanılabilmektedir.

Runner masa örtünüz isteğinize bağlı sade veyahut üçgen kısmı işlemeli modellerden olabilir.

İki örtünün üst üste kullanılması sebebiyle renk uyumunun olması şarttır. Alttaki örtü desenliyse runner düz renklerde, alttaki örtü düz renkse runner desenli olmalıdır. Şekil zemin ilişkisinde uyum önemli bulunan bir ayrıntı olduğundan zemini oluşturan masa örtüsünün düz renkli olması daha şık bir görüntü oluşturacaktır. Benzer zamanda ferah ortam için münasip olan kombin bu şekildedir.

Runner masa örtüleri, masayı tümden kaplayan masa örtüsünün üstüne örtülen dekoratif bir parçadır.

Tam bir uyum yakalamak için runner ve yemek takımınızda gerek renk, gerek model uyumunu sağlamaya çalışın. Ek olarak servis peçetelerini de runner masa örtünüzle takım yapmanız mümkün.

 
 
 

Devam etmek için bir sonraki konumuz olan Klasik koridor dekorasyonu nasıl yapılır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?