Safran rengi dekorasyonda nasıl kullanılır?

Duvar dekorasyonunda kullanılacak safran rengi ise bu renge uyumlu gri, krem, kül renkleri, kırık beyaz tonlarında mobilyalar ile dek...

 

Şahısların günlük yaşamının büyük bir bölümü ofis ve evlerinde geçirmiş olduğu zamanı kaplar. O neden ile bulundukları ortamın rahat ve modern olmasını isterler. Bu ortamlarda yaratılan dekorasyonlarda kullanılacak renkler ile harika yaşam alanları yaratmak mümkündür. Şurada doğru dekorasyon kadar doğru renk tercihi de önem taşır. Sayısız alternatifin olduğu dekorasyon modasında kullanılan renk de sarının tonu safran rengidir. Hardal sarısına yakın tonlardandır. Yaygın olarak kullanılmayan bir renk olsa da dekore edildiği ortamda bambaşka bir hava yaratabilir. Bunu yapmak için önemli olan doğru kombin ve dekorasyondur.

Duvar dekorasyonunda kullanılacak safran rengi ise bu renge uyumlu gri, krem, kül renkleri, kırık beyaz tonlarında mobilyalar ile dekore edilebilmektedir. Mavi, yeşil, fuşya tonları da obje, yastık ve halı desenleri tercihinde tercih edilebilmektedir.

Safran rengi ile en uyumlu renklerden birisi gri rengidir. Grinin matlığı ve sadeliğinden bambaşka bir şıklık yaratılabilir. Bu kombinde mobilya renkleri gri tonları seçilebilir. Yanına beyaz ve fildişi tonları da eklenebilir. Safran rengi yastık, perde, halı deseni gibi diğer objelerde kullanılabilmektedir. Bu dekorasyonda duvarın bir tarafı safran rengi tonlarında tercih edilebilmektedir. Bu şekil dekore edilen bir ortam çok ferah ve geniş gözükebilir. Yeşil tonları, koyu turkuaz, koyu turuncu renkleri de küçük obje ve yastıklarda kullanılarak daha renkli ve canlı ortam oluşturulabilir.

 

Safran renkli sıcak renkler kategorisinde bulunmaktadır. Bundan dolayı kullanılmış olduğu mekanda sıcak, romantik ve canlı bir hava yaratmak isteyenler için ideal renktir.

Safran rengi ve ahşapta hayli uyumlu parçalardır. Koyu kahverengi tonları ve ahşapla harmanlanan safran rengi modern, sıcak tarz severlerin gözdesi olabilir. Ahşap mobilyalar ve ahşap zemin üstüne safran rengi koltuklar kullanılabilmektedir. Ama bu kombinde safran rengi tek parça olmalıdır. Yalnızca koltuk tercihinde kullanılıp, diğer parçalarda olabildiğince uzak durulmalıdır. Bu dekorasyon birkaç dokunuşla otantik bir ortama da dönüştürülebilir. Antika bir saat, altın renkli ayna, uzun asker yeşili tonlarında bir köşe lambası, şömine veya mumlar buna yardım eden olacak parçalardır.

 
 
 

Devam etmek için bir sonraki konumuz olan Scottish fold shorthair nasıl bir kedidir? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?