Patlıcan moru dekorasyonda nasıl kullanılır?

Patlıcan moru oturma odasında tercih edilir. Döşemeler açık renkliyse patlıcan moru düz halı evi farklı havaya sokacaktır. Eğer döşem...

 

Renk skalasında mor ile siyah arasında yer bulan sıcak renklerden patlıcan moru rengini patlıcandan alır. Morun koyu tonlarındandır. Patlıcan moru asil bir renktir. Asalet ve şıklığını en fazla gece kıyafetlerinde ön plana çıkarır. Kişiye kendini özel hissettirir. İnsana asalet duygusu verirken bir taraftan da negatif yönleri ortaya çıkarabilir. Bu nedenden dolayı patlıcan moru yeterli düzeyde kullanılmalıdır. Doğru kombinlerle güzel görünümler elde edilebilmektedir. Kıyafette olduğu kadar ev dekorasyonunda da patlıcan moru kullanılmaktadır ve evin her köşesine kolayca uygulanmaktadır. Fakat doğru renklerle tamamlamak çok önemlidir. 

Patlıcan moru oturma odasında tercih edilir. Döşemeler açık renkliyse patlıcan moru düz halı evi farklı havaya sokacaktır. Eğer döşemeler ara tonlardaysa patlıcan moru halının desenli olması tercih edilir. Böylelikle gözü yormadan güzel ve hareketli görünümler elde edilebilmektedir. Koltuk rengi patlıcan moru seçilebilir lakin evi karanlık göstermektedir. Kesinlikle açık renklerle desteklenir. Özelikle oturma odası dar olan kişiler buna özen göstermelidir. Çünkü evi olduğundan küçük ve dar göstermektedir. Şu nedenle duvar rengi de patlıcan moru olmamalıdır. Fakat duvar rengi açık renkse patlıcan moru duvar kağıdı kullanılabilmektedir. Koltuklar açık veyahut mat renk olursa patlıcan moru yastıklar ve minderler harika dekoratif etkilemektedir oluşturacaktır. Patlıcan moru biblo ve süs eşyaları da oturma odasında kullanılabilmektedir. Perdelerin güneşlikleri patlıcan moru seçilebilir. Bu renk yatak odalarınının dekorasyonunda sıkça kullanılmaktadır. Yatak örtüsü ya da nevresim krem, bej, beyaz renkteyse patlıcan moru dolap veyahut makyaj masası kullanılmalıdır. Böylelikle hem dikkat çekecek aynı zamanda odaya hareket katacaktır. 

 

Patlıcan moru çok yoğun kullanılmamalıdır. Çünkü bilinçaltını etkilemektedir. Bunun nihayetinde korku ve hüzün duygularını ortaya çıkarır. Depresyona girmeye yatkın kimselerin odalarında kullanılmamalıdır. Alkol, uyuşturcu gibi problemleri olan kişiler de bu renkten uzak durmalıdır. Patlıcan moru bebek odalarında da tercih edilmez. Çünkü bebeği huzursuz edebilir.

 
 
 

İsterseniz bir sonraki makalemiz olan Golden retriever nasıl bir köpektir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?