Klasik koridor dekorasyonu nasıl yapılır?

Koridorlar genel olarak sürekli kendi şekline bırakılır. Küçük halıya da kilim, bir saat veya ayakkabılık olur. Artık o boş koridorla...

 

Her ne kadar modern çağda yaşıyor olsak da her kişinin vazgeçemediği bazı klasikler vardır. Müzik, kıyafet veya eşya. Bu konumuzda evinizin koridorunu klasik zevkinize göre nasıl tasarlayacağınız hakkında bazı bilgiler vereceğiz.

Koridorlar genel olarak sürekli kendi şekline bırakılır. Küçük halıya da kilim, bir saat veya ayakkabılık olur. Artık o boş koridorları canlandırmanın sırası geldi. Klasik zevke sahipseniz ve evinizin diğer bölümlerini bu tarzda dekore ettiyseniz koridorunuzu da klasik tarzda dekore ettiğinizde evinizdeki bütünlüğü yakalamış olacaksınız.

Dar ve karanlık bir koridora sahipseniz fildişi gibi açık renk parkeler ve parkelerle benzer renk olan ya da birkaç ton koyu olan duvar boyası tercih etmelisiniz. Gümüş ya da gri renkli bir halı kullanmak koridoru boğuculuktan kurtaracaktır. Yine kapının karşısına asacağınız köşeli büyük bir boy aynası koridora derinlik katacaktır. Aynanın gümüş rengi ve oymalı olması klasik tarzı yansıtacaktır. Siyah beyaz aile fotoğraflarını değişik boy çerçevelerde koridora belli aralıklar ile asmanız koridorunuza klasik ve nostaljik bir hava verebilir.

Aydınlık bir koridorunuz var ise yerler için kahverengi parkeler ve şampanya veyahut taba duvar boyası klasik duruş için ilk adım olabilecektir. Kapının karşısına asacağınız büyük kalın çerçeveli ve altın yaldız kaplamalı bir ayna ve aynanın çaprazına koyacağınız hardal rengi bir lambaderle ikili bütünlüğü yakalamış olursunuz. Halının küçük küçük desenlerinin olması ortamı duruluktan uzaklaştıracaktır renginin ise parke renginin 2-3 ton açığı olması gerekmektedir. Böylelikle kasvetli bir havadan kurtulmuş olursunuz.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan Akrilik tezgah nasıl kullanılır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?