Masa örtüsü nasıl seçilir?

Salon için kullanılacak olan masa örtüleri oda içindeki diğer mobilya tarzlarına münasip olmalıdır. Eğer ki klasik tarzda bir dekoras...

 

Masa örtüleri masa üzerine serilen değişik dokulu kumaşlardan yapılabilen bir örtü türüdür. Değişik model ve tarzlara sahip bu örtülerin tercihinde dikkatli olunması gerekli olan bazı detaylar vardır ki doğru ve şık bir masa örtüsü elde edilebilsin.

Salon için kullanılacak olan masa örtüleri oda içindeki diğer mobilya tarzlarına münasip olmalıdır. Eğer ki klasik tarzda bir dekorasyon belirlenmiş bir salonsa pamuklu, kalın kumaştan parıltılı motiflere sahip ağır görünümlü sade tarzlar tercih edilmelidir. Ama daha modern ve dinamik salonlar için şifon dokudan masa örtüleri kullanılabileceği gibi hayli küçük boyutlarda elegant görünümlü detaysız ve motifsiz sade masa örtülerinin kullanımı tavsiye edilir.

Hepsinden önce masa örtüleri evin her bölümü için ayrı düşünülecek olunursa orada her kısım için başka püf noktalara değinilmeli. Mutfak için seçilecek olan bir masa örtüsü sarı, yeşil gibi sıcak ve canlı renklere sahip olması önerilmektedir. Sarı verimlilik ve üretimi temsilen yeşil ise doğallığı simgeleyerek mutfağa hayli temiz ve ferah görünüm katacaktır. Ek olarak mutfakta kullanacak masa örtülerinde bazı kullanılabilir dokular kullanmak hayli önemlidir. Örnek vermek gerekirse muşamba masa örtüleri hem silinebilir olması aynı zamanda değişik desenlerdeki alternatifleriyle kullanılabilir ve modern parçalardır. Bazı mutfaklarda muşamba örtünün üstünde kullanılacak pamuklu dokudan renkli ve desenli örtüler hayli kullanılabilir olacağı gibi şık görünüm de sağlayacaktır.

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Saat nasıl seçilir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?