Protez tırnak nasıl çıkartılır?

Protez tırnaklara uygun törpü edinmek önemli. İlk önce tırnakları jel ve akrilikten arındırmak için bolca törpülemek gerekmektedir. S...

 

Popülerliği gittikçe artan protez tırnaklar, hem kolay uygulanması aynı zamanda güzel ve bakımlı görünmesi nedeniyle kadınların tercihleri arasında. Özel olarak yaz gibi aylarda el ve ayakların açıkta olması nedeniyle çokça uygulanan bu metod, benzer zamanda oje sürmeye de imkan tanımakta. Protez tırnak kullanmak kadar çıkarmak da kolay. Eskiyen protez tırnakları çıkarmak ya da doğal tırnakların dönmek istenmesi gibi hallerde birkaç basit adım izlenerek protez tırnaklar rahatlıkla çıkarılabilir.

Protez tırnak nasıl çıkartılır?

Protez tırnaklara uygun törpü edinmek önemli. İlk önce tırnakları jel ve akrilikten arındırmak için bolca törpülemek gerekmektedir. Sıradan törpüler kalıntıları tam anlamıyla çıkarmayacağından protez tırnak törpüleriyle bu işi yapmak daha iyi bir sonuç verecektir. Kozmetik marketlerden kolayca bulunabilen bu törpülerle, parlak jel tabaka tırnaktan arındırılana kadar törpülemeye devam edilmeli. Tırnak tozlarının yere düşmemesi için bir havlu veyahut örtü serilebilir. Tırnakları olabildiği miktardai olabildiği ölçüde kısa törpülemek daha sonrasında kolaylık sağlayacaktır.

Tırnaklar protez tırnak işleminden ötürü incelmiş ve bakımsızlaşmış olabilir. Bu nedenle tırnaklara tırnak sertleştirici uygulayarak güçlenmesi sağlanabilir.

Protez tırnaktan ötürü havasız kalan tırnakların üzerine biraz vazelin sürmek tırnakları hem besler aynı zamanda nemlenmesine yardımcı olmaktadır.

 

Eller sudan çıkarılıp tırnak itici aletle protez tırnaklar ittirilir ve protez tırnak çıkarılır.

Bir kaba sıcak su ve aseton eklenmek suretiyle eller bu kabın içerisinde takriben 15 dk bekletilmelidir. Böylece tırnaklar yumuşar ve işlem daha rahat bir biçimde yapılabilmektedir.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan Tırnak nasıl güçlenir? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?