Reflü yastığı nasıl kullanılır?

Reflü hastalarının kullandığı reflü yastığı ve dikkat edilmesi gerekenler hakkında ayrıntılı bilgiler...

 

Reflü olarak bilinen hastalığın özellikle gece yatarken son derece rahatsızlık vermesinden sonra reflü hastalarına özel olarak üretilen reflü yastığını kullanmak için yapmanız gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Reflü sıkıntısı çekenlerin merak ettiği konuların başında gelen Reflü Yastığı Nasıl Kullanılır? sorusunun cevabını sizlere uzman görüşlerinden faydalanarak açıklayacağız.

Gece uyurken mide asidinin yemek borusunun yukarısına çıkmasından sonra hastaların uykuları bölünmekte ve bu konuda ciddi sıkıntılar çekmektedir. Bu yüzden reflü hastalığınız varsa yapmanız gereken size uygun bir reflü yastığı kullanarak en azından gece uykunuzun bölünmemesini sağlamak olacaktır. Son derece rahatsız edici bir hastalık olan Reflü hastalığında dikkat edilmesi gereken en önemli detay baş kısmının gövde kısmından yukarıda kalmasıdır. Özellikle mide asidinin düz bir şekilde yatılması durumunda nefes borunuza kadar gelmesinden sonra hastaların son derece rahatsız olması şikayet ettiği konuların başında gelmektedir.

Reflü yastığı kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

Oldukça sık görülen bir hastalık olan Reflü hastalığının önüne geçmek için firmaların çıkarttığı reflü yastıklarının sahibi olarak sizler de bu hastalıktan en azından gece kurtulma imkanını yakalamış olacaksınız. Alacağınız reflü yastığının yüksek olması aslında kullanım açısından sizlerin fikir sahibi olmasına yardımcı olacaktır.

 

Reflü yastığı kullanırken başınızı en yüksek noktada tutmak son derece önemlidir. Eğer reflü yastığı aldıysanız burada ekstra bir yastık kullanmanıza gerek yoktur. Gece yatarken başınızı en yüksek noktaya koymak sizlerin bu konuda ortaya çıkan rahatsızlıklarınızın önüne geçmesini sağlayacaktır.

Reflü yastığı nasıl olmalıdır?

Reflü yastığının baş kısmının oldukça yüksek olması mide asidinin sizleri rahatsız etmeinin önüne geçeceğinden dolayı yastık kullanımında yüksek yastıkların tercih edilmesi gerekmektedir. Özellikle baş kısmınızın oldukça yüksek olması uzmanların önerdiği yastık tipi olmaktadır. İki farklı Reflü yastık tipinin bulunmasından sonra sizler isterseniz yumuşak olan modelini alabilir, isterseniz de sert olan modelini alarak hastalığınızın gece uykunuzu bölmesinin önüne geçebilirsiniz.

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki konumuz olan Astım hastaları nasıl beslenir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?