Lake mobilya bakımı nasıl yapılır?

Lake mobilyalarınızda oluşan basit lekeler için yapılması gerekli olan çok fazla bir şey yoktur. Münasip bezi hafif nemlendirerek çok...

 

Lake mobilyalar parlak ve güzel görünümlerinin yanında çok duyarlı yapıya sahiptir. Darbelere karşı çok sağlam mobilyalar değildir. Bundan dolayı temizlik esnasında çok dikkat edilmesi gerekir. Yanlış ürünler kullandığınız halde lake mobilyalarınız çabucak çizilebilirler.

Lake mobilyaları temizlerken yapılması gerekenler nelerdir?

Lake mobilyalarınızda oluşan basit lekeler için yapılması gerekli olan çok fazla bir şey yoktur. Münasip bezi hafif nemlendirerek çok fazla kuvvet uygulamadan silmeniz yeterli olabilecektir.

Lake mobilyalarınızda oluşan daha zor lekelerde ise basit bir karışım hazırlamanız gerekir. Bu karışımı hazırlamak için bir kabın içine eşit ölçülerde keten yağı ve terebentin eklemek suretiyle karıştırmanız yeterli olabilecektir. Daha sonrasında yukarıda belirtilmiş münasip özellikli bezinizi yaptığınız karışımla ıslatarak mobilyalarınızı bastırmadan siliniz. Sildiğiniz mobilyalarınızı kurumaya bırakınız. Kuruduktan sonra parke cilası sürünüz. Cilanın kurumasın bekleyince yünlü bir bez yardımıyla tam olarak parlatınız.

Lake mobilyalar ne tür bezler ile silinmesi gerekir?

Lake mobilyaları sileceğiniz beze dikkat göstermeniz gerekir. Yanlış bez tercihi mobilyalarınızın çizilmesine yol açacaktır. Lake mobilyaları silmek için en ideal bez çeşidi, tüysüz temizlik bezleridir. Ek olarak seçeceğiniz bezin mikro fiber olması hijyenik açıdan daha etkili olabilecektir.

 
 
 

İsterseniz bir sonraki konumuz olan Amerikan mutfak nasıl kullanılır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?