Kıvırcık saç nasıl kurutulur?

Saçlarınızı yıkadıktan sonra bir havlu ile fazla suyunu alın. Kabarmayı ve tel tel görünümü engellemek ve saçı kolay bir şekilde açma...

 

Belli buklelere ve ışıl ışıl parlayan saçlara sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda uygulaması çok kolay birkaç ipucuyla!

İlk Kurutma

Saçlarınızı yıkadıktan sonra bir havlu ile fazla suyunu alın. Kabarmayı ve tel tel görünümü engellemek ve saçı kolay bir şekilde açmak için sprey formundaki "yatıştırıcı" ürünleri veya sıvı saç kremlerini deneyebilirsiniz.

Saç kurutma makinesi ile kurutma

Buklelerinizi belirginleştirmek ve kontrol altında tutmak için saç köpüğü kullanın. Köpüğü bütün saça eşit bir biçimde yedirdikten sonra, saçlarınızı öne atın. Saç kurutma makinesinin vigo aparatı ile diplerden uca doğru kurutun. Fön başlığı ile saçlarınızı kurutmak buklelerinizin açılmasına ve düzensiz bi görünüm almasına neden olur. En iyi sonucu almak için saçınızı çok az ölçüde nemli bırakın.

Tarama

Çokça dişlere sahip taraklar kıvırcık saçlar için münasip değildir. Hem saçların kolay bir şekilde açılmasını sağlamak aynı zamanda kurutma sonrası buklelerinizin belli görünmesi için geniş aralıklı ve kalın dişli taraklar kullanın.

Yıkama

Saçın yumuşamasını sağlamak için saç kremi yerine, şampuanla birlikte yahut şampuandan sonra kullanılabilen ıslak/kuru saç serumlarını deneyin.

Kullandığınız ürünlerin benzer markanın ve benzer serinin ürünleri olmasına dikkatinizi açık tutun. Bu ürünleri birlikte kullanarak çok çok etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Kıvırcık saçlar, diğer saç tiplerine nazaran daha kuru bir yapıya sahiptir. Saçın doğal nem dengesini korumak için saçınızı çok fazla şampuanlamayın. Saç derinizin, doğal yağına ihtiyacı olduğunu unutmayın. Nemini kaybeden saçlar, kabarır ve şekil almaları zorlaşır.

 
 
 

Devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Fön makinası nasıl kullanılır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?