Saç kremi nasıl uygulanır?

Saç kremi, şampuanlama işleminin sonrasında uygulanmaktadır. Temiz ve ıslak saç uçlarına bir nebze kremi sürülüp, 1-2 dakika bekletil...

 

Saç kremi, saç temizliği için kullanılacak bir ürün değildir. Bu ürün saçların ucuna uygulanmaktadır ve saçın parlak, sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Ek olarak saçın kolay taranması ve kolay şekil alması konularında da yardım eder. Saç kremi tercihiniz, saç yapınıza göre değişebilir. Mesela yoğun işlem görmüş, uçları kırık ve yıpranmış saçlar için onarıcı saç kremlerini kullanabilirsiniz. Saçlarınızın kuruluğundan şikayetçi iseniz nem veren saç kremlerini tercih edebilirsiniz. Çağımızda düz saçlar için düzlüğünü korumaya yardım eden ve kıvırcık saçlar için de daha düzgün buklelere sahip olmanızı sağlayacak saç kremi çeşitleri mevcuttur. İhtiyacınız olan saç kremini eczanelerden veyahut diğer ilgili yerlerden temin edebilirsiniz. Seçiminizi yapmadan önce alacağınız yerdeki uzman yahut görevlilerden de tavsiye istemeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Çünkü piyasada çok fazla marka ve özellikli ürün bulunur ve görevliler markalar konusunda daha çok bilgiye sahiptir. 

Saç kremini nasıl uygulamalısınız?

Saç kremi, şampuanlama işleminin sonrasında uygulanmaktadır. Temiz ve ıslak saç uçlarına bir nebze kremi sürülüp, 1-2 dakika bekletilip, çokça su ile durulanır. Kremleme işlemi yıkamadan sonra bir defa uygulanmaktadır tekrarına gerek yoktur. Banyo esnasında uygulanan saç kremleri hemen her banyoda şampuan sonrasında kullanıma uygun olur; yani duş alma sıklığınızla orantılı halde saç kremi kullanabilirsiniz. Önemli olan saç kremini diplere sürmemektir. Saç kreminin kısmı saç boyu ve uçlarıdır o nedenle saç diplerine ve derisine sürmemelisiniz.

 

Sıvı saç kremi nedir?

Banyoda normal saç kremi kullandıktan ve duruladıktan sonra, saçı kurutmadan veyahut şekillendirmeden önce sıvı saç kremi kullanabilirsiniz. Böylelikle birbirini tamamlayan ürünler alıp daha sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. 

Banyoda kullanılan saç kremlerine ilave olarak yahut alternatif olarak sıvı saç kremleri bulunur. Bu kremler sıvı durumda spreyli şişelerde bulunmaktadır. Saça uygulanması ise normal saç kreminden farklıdır. Sıvı olanları banyodan sonra havlu ile nemini aldığınız saç uçlarına püskürterek uygulayabilirsiniz ve sonrasında durulamanız gerekmez. Yani sıvı kremler durulama olmadan kullanılmaktadır. Saçların kolay taranmasında, kırıkların onarılmasında, nem kazandırma gibi konularda sıvı kremler de işlevlidir. 

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan Yumurta sarısı maskesi adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?