Kısa boylulara gelinlik önerileri

Yanlış gelinlik tercihleri ile kısa boylu kadınlar, boylarını daha da kısa gösterebilirler. Bu hataya düşmemek için münasip gelinlik ...

 

Gelinlik seçerken yalnızca kumaşa ve modele dikkat edilmemelidir. Vücut özelliklerine münasip model ve kumaşlardaki gelinlikler tercih edilmelidir. Zayıf ve uzun boylu kadınlara neredeyse her gelinlik modeli yakışırken, kısa boylularda hal böyle değildir. 

Yanlış gelinlik tercihleri ile kısa boylu kadınlar, boylarını daha da kısa gösterebilirler. Bu hataya düşmemek için münasip gelinlik modelleri tercih edilmelidir.

Kısa boylular için gelinlik önerileri

Gelinlik eteği: Kısa boylu kadınlar kabarık eteklerden kaçınmalıdır. A biçiminde gelen, belden çan halde açılan etekler tercih edilmelidir. Diğer seçenek de deniz kızı veya balık model gelinliklerdir. Bu tipteki gelinlikler vücudumuzu sararak, boyun daha da uzun gözükmesini sağlacaktır. Kabarık etekten vazgeçmeyen kısa boylu kadınlar, düşük bel hatlı etekleri tercih edebilirler. Bundan dolayı üst bölüm uzun gözükecektir. 

Gelinlik yakası: Kısa boylu kadınlar halter veyahut kayık yakalı gelinlikleri tercih etmemelidirler. V yaka, straplez, havuz yaka yahut prenses yaka gelinlikler boyun bölgesinin uzun ve alımlı gözükmesini sağlacaktır. Askılı gelinlik modellerinde kalın askılar yerine ince askılar tercih edilmelidir.

Mutlaka uzun duvaklar tercih edilmemelidir. Kabarık olmayan, orta boylardaki duvaklar tercih edilmelidir.

Dantelli etek modellerinden kaçınılmalıdır. İstenen dantel ve taşlar üst bölümde kullanılmalı ve dikkat bu bölüme çekilmelidir.

Kısa boylu gelinlerin düştüğü bir hata, aşırı platformlu ayakkabı seçimidir. Bu ayakkabılar ilerleyen saatlerde rahatsızlık verecektir. O nedenden dolayı gelinlik boyuna münasip normal topuklu, rahat bir ayakkabı tercih edilmelidir.

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki makalemiz olan Yazılı dövme nasıl yapılır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?