Japon yapıştırıcısı mobilyadan nasıl çıkar?

Beyaz bir bez veya kağıt havluya aseton dökün. Bu asetonlu bez veya havluyu mobilyada Japon yapıştırıcı lekesi olan kısma uygulamalıs...

 

Japon yapıştırıcısı çok yüzeyde kullanılabilen hayli güçlü yapıştırıcı türüdür. Diğer yapıştırıcılara göre göre kuvvetli olduğu için devamlı kullanılmaktadır. Fakat üstüne döküldüğü yüzeyde inatçı bir lekeye dönüşebilir. Eğer Japon yapıştırıcısını kullanırken mobilyanıza döktüyseniz, çıkarmak için bir takım işlemler yapmalısınız.

Beyaz bir bez veya kağıt havluya aseton dökün. Bu asetonlu bez veya havluyu mobilyada Japon yapıştırıcı lekesi olan kısma uygulamalısınız. Ama, ilk başta dikkatli olmanız gerekli olan asetonun mobilyanızda ne gibi bir etki bıraktığını öğrenmek. Bunu yapmak için görünmeyen bir yüzeye asetonlu bezi uygulayarak, mobilyaya zarar vermediğinden emin olun. Daha sonrasında, bu bez yahut kağıt havluyu Japon yapıştırıcısının olduğu yere çok bastırmadan uygulayın. Bu biçimde beş dakika kadar bezi lekenin üstünde bekletin. Böylece yüzeydeki Japon yapıştırıcısı gevşeyecektir. Sonraki basamak da sivri uçlu olmayan bir araçla gevşeyen Japon yapıştırıcısını yüzeyden kaldırmak olabilecektir. Hassaten çizilebilecek yüzeyler için plastik kartlar daha sağlıklıdır.

Eğer Japon yapıştırıcısı lekesi bu işlemle çıkmayacak kadar inatçı ise, asetonlu bez veyahut havlu ile yüzeyi sildikten sonra, sert bir fırça yardımıyla Japon yapıştırıcısının dökülmesini sağlayın. Kumaş yüzeyler için bir fırça kolayca kullanılabilmektedir. Fakat, çizilebilecek sert yüzeyler için kullandığınız fırçanın kıllarının yüzeye zarar vermediğinden emin olun. Daha sonrasında bir artık kalmayacak biçimde bölgeyi durulayın.

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan Alaturka tuvalet nasıl açılır? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?