Kaş nasıl delinir?

Dondurucu ve uyuşturucu spreyle piercing bölümü uyuşturulduktan sonra (bu uyuşturma süresi 1-2 dakika kadar sürebilir, bu süre zarfın...

 

Her geçen gün bilhassa gençler arasında bir moda rüzgarının etkisiyle artan piercingin en bilinen olarak tercih edilenlerinden biri kaş piercingidir. Kaş piercingi hem erkekler aynı zamanda kadınlar tarafından her dönem gözdedir.

Kaş piercingi nasıl takılır?

Dondurucu ve uyuşturucu spreyle piercing bölümü uyuşturulduktan sonra (bu uyuşturma süresi 1-2 dakika kadar sürebilir, bu süre zarfında beklemek gerekebilir) iki kısmında delik bulunan büyük bir makas kullanılarak kaş havaya doğru kaldırılır. Bu makasta bulunan delikler piercingin simetrik halde delinmesine yardım eden olabilecektir.

Piercingi takmadan önce takılacak olan bölgenin ve çevresinin pek iyi halde temizlenmesi gerekmektedir. Bunu yapmak için özel dezenfektan solüsyonlar kullanılmalı. Buna ek olarak delme işlemini gerçekleştirecek olan kişinin hijyenik olması adına plastik eldiven kullanması önemlidir. Kullanabileceğiniz her malzemenin temiz ve hijyenik olması, piercing iğnesinin ilk defa kullanılıyor olması da bu iş için gereken kurallardan biridir.

Bu işlem basamağından sonra piercingi takacağınız bölgeyi netleştirip kalemle işaretlemelisiniz. Böylelikle hata yapma veyahut piercingi yanlış yere takma riskini ortadan kaldırmış olursunuz.

Artık delme işlemi gerçekleşebilir. Dondurucu bir spreyle delinecek bölgenin uyuşturulması şarttır. Aksi durumunda yoğun bir acı oluşur.

Delme işlemi tamamlanınca sıra belirlediğiniz piercingi takmaya gelmiş demektir. Piercingi açmış olduğunuz deliklerden yavaşça geçirerek en son piercingin vidasını yerleştirin.

 

Daha sonrasında piercing takmak için kullanılan özel steril iğneyle delme işlemi gerçekleşir. Makastaki iki delikten geçirilen iğne kaşı delmiş olur.

Kaş piercingi takma işlemine geçmeden önce piercingin kaşta uygulanacak bölgesini iyi belirlemek ve netleştirmek gerekmektedir. Bu arada kaşta belirlediğniz yerle kullanabileceğiniz piercingin boyutu birbirini tamamlamalı ve bir uyum içerisinde olmalı. örnek verirsek kaşın dar bölümüne piercing takmak istiyorsunuz ama iri bir piercing seçtiniz. O zaman o piercing kaşın o bölümünde kötü duracaktır. Piercing boyu ile kaşın belirlenen bölümü birbirini tamamlamalı.

Böylelikle hayli kısa bir zamanda ve acısız piercing takılmaktadır. Delme işleminden sonraki bir hafta içinde piercing bölümünde şişlik olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Ter kokusu nasıl geçer? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?