Güney amerika kıtasında nerelerde denize girilir?

Los Roques, Karayip adaları ve Venezuela’nın birleştiği yerdeki adalar zinciridir. Hangi adayı seçerseniz seçin, memnun kalabilirsini...

 

Yeni Dünya adı verilen, yeryüzünün en eski ve ilgi çekici doğal güzelliklerini, kültürünü, sıcak kanlı insanlarını barındıran kıta Güney Amerika, her yaştan gezgin ve turistin hayallerini süsler. Bilhassa turizm, Güney Amerika ülkelerinde gayet önemli hale gelir. Tarihsel kalıntılar, ince ayrıntılı mimari, doğal güzellikler, çok geniş yelpazede yemek ve kültür, zarif ve rengarenk şehirler, nefes kesen manzaralar, her sene milyonlarca kişinin kıtayı ziyaret etmesini sağlamaktadır.

Los Roques, Venezuela

Los Roques, Karayip adaları ve Venezuela’nın birleştiği yerdeki adalar zinciridir. Hangi adayı seçerseniz seçin, memnun kalabilirsiniz. Özel olarak rengarenk, zengin deniz yaşamı sunan adalarda, binlerce mercan kayalıkları ve yeni deniz canlısı türlerini gözlemlemek için şnorkel ve dalma en iyi seçenektir.

Jericoacoara, Brezilya

Kısa ve uzun bir zaman sonra gelen her gezgine münasip bu sahil, hayli sığ sulara sahiptir. Kristal beyazlığında su, kuzeyde devasa kum tepeleri ile birleşir ve bu tepelere tırmanarak güneşin batışını izlemek, unutulmayacak, eşsiz bir tecrübe fırsatı sunar.

Tayrona, Kolombiya

Yeryüzündeki en güzel sahillerden birisi olan Tayrona, tatil yapmak, inzivaya çekilmek, kafa dinlemek, doğa ile iç içe olmak için hayli idealdir. Sabah akşam düzenlenen turlar, kamplar ve yürüyüşler ile hem denizin aynı zamanda doğanın keyfi çıkartılabilir, çadır, hamak kiralanarak gece konaklamaları sahil kenarında yapılabilmektedir.

 

Lopes Mendes Sahilleri, Brezilya

Ilha Grande adasında bulunan sahillere ulaşmak biraz uzun sürse de bu süreye değecek bir sahil olan Lopes Mendes, yumuşacık beyaz kumları, fazla kalabalık olmayan plajı, masmavi denizi ve palmiye ağaçları ile denize girilebilecek en ideal noktalardan birisidir.

Moncora, Peru

Sadece enfes denizi ve güneşi ile değil, Moncora benzer zamanda açık hava restorantların ve barların sahilde olması ile da ünlüdür. Harika dalgalar ve rüzgarlı hava, geleneksel sörfçüleri ve uçurtma meraklılarını alana çeker.

San Blas Adaları, Panama

‘’Yeryüzünde Cennete En Yakın Yer’’ olarak bilinen adada, nerdeyse hiç dokunulmamış, el değmemiş kumlar, doğa bulunmaktadır. Adada hiçbir beton bina bulunmaz, çadır yahut hamak ile konaklama sağlanabilir. Yıldızların altında kamp yapılabilmektedir, ateş yakılarak keyfi çıkartılabilir, şnorkel veya tüp ile temiz sulara dalarak yeni izlenimler kazanılabilir.

Güney Amerika kıtasında nerelerde denize girilir?

Ipanema Sahilleri, Brezilya

Denizin yeşil doğa ile birleştiği noktada bulunan sahil, bilhassa dalgalarının büyüklüğü ile sörf için ideal nokta olarak bilinir. Denize girmek, sörf yapmak, dinlenmek, alışveriş yapmak için en ideal yerlerden biridir.

Tayrona Milli Parkı, Kolombiya

Kolombiya’nın sahil şeridini oluşturan bu milli park sadece denize girmek için değil benzer zamanda doğa yürüyüşü ve trekking için de idealdir. Takriben 1.5 saatlik bir yürüyüşle tepenin zirvesine çıkılabilir, bu alanda hamak kiralanabilir ve gece kamp yapılabilmektedir.

 

Gardner Koyu, Ecuador

Galapagos’un vahşi doğasının görülmesi ve sahillerinin tecrübe edilmesi için Gardner Bay en iyi seçenektir. Pamuk yumuşaklığında kumları, turkuaz renkte suları ve etrafta sakince dinlenen Galapagos deniz aslanlarının izlenmesi için yapılması gerekli olan, Şnorkel yahut tüp alınmak suretiyle Gardner’ın sularına girilmesidir.

Anakena Sahili, Şili

Henüz el değmemiş sayılabilecek, popüler olmayan sahil çok temiz kumları ve denizi, tepede güneşi ile tipik bir tropikal adadır.

 
 
 

Devam etmek için bir sonraki konumuz olan Cezayir'de görülmesi gereken şehirler nelerdir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?