Kırmızı ruj kimlere yakışır?

Kırmızı ruj esmer kadınlara açıkça çarpıcı bir hava katar. Esmerlerin dudaklarını daha da belirginleştiren kırmızı ruj siyah kaş ve s...

 

Kırmızı ruj en çarpıcı, en etkileyici ve de en göz alıcı renktir. Bu nedenle ne zaman ki iddialı bir makyaj yapılmak isteniyor ise o zaman kırmızı bir ruj sürmek gerekecektir. Kozmetik markaları da bu halin farkında olmuş olsa gerek çokca tonda kırmızı ruj üretmektedirler. Lakin genellikle katalogdan beğenilerek alınan kırmızı bir ruj resimlerdeki kadar gösterişli durmaz, bir türlü yakışmaz. Bunun sebebi ise tabii ki ki rengin ten veyahut saç rengiyle o an uyumsuz oluşudur. Peki, kırmızı ruj kimlere yakışır?

Kırmızı ruj esmer kadınlara açıkça çarpıcı bir hava katar. Esmerlerin dudaklarını daha da belirginleştiren kırmızı ruj siyah kaş ve saçlara etkileyici bir hava katacaktır. Kırmızı rujun esmer kadınlarda daha çarpıcı görünümünü sağlamak için siyah tonlarında bir göz makyajı ve bronz allık kullanımı gerekecektir. Böylelikle kırmızı ruj daha etkileyici bir hava katacaktır.

Kırmızı ruj esasen doğru makyaj ve olası bir bakım ile her kadına yakışır. Maksat bu ruju taşımak ise ona uyumlu bir biçimde hareket etmek gerekecektir. Peki, nasıl?

Zaten hayli dikkat çekici olan sarışın kadınlar için daha iddialı görünüm yakalamaları için kırmızı ruj kullanmaları önerilmektedir. Ama sarışın kadınların kırmızı ruj sürmeden önce soluk bir ifadeye maruz kalmamaları için fondöten ve pudra gibi kozmetik ürünler ile cilt tonlarını dengelemeleri ve daha canlı bir görüntüye kavuşmaları önerilmektedir. Sonrasında kırmızı renkte bir rujla bu ifade daha çarpıcı görünüm kazanacaktır. Bunun peşi sıra renkli göz farlarıyla beraber ise kırmızı rujun sarışın kadınlara hayli yakışacağı söylenebilir.

 

Kırmızı ruj kumral kadınların da tabii ki ki en havalı tercihlerinden biridir. Ama kumral kadınlar daha doğal görünüme sahip oldukları için kırmızı tonunun koyu yerine daha hafif tonlarda kullanılması önerilmektedir. Göz makyajının da böylesi çarpıcı dudakların yanında daha silik ve doğal olması önerilmektedir. Kapkara gözler bu makyajın tamamlayıcısı değildir. Daha doğal bakışlar gerekecektir. Ek olarak allığın da elmacık kemiklerini belli edecek bir şekilde şeftali tonlarında seçilmesi önerilmektedir. Böylelikle kırmızı ruj daha fazla yakışacaktır.

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki konumuz olan Göz rengine uygun makyaj nasıl yapılır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?