Duvar kağıdı nasıl sökülür?

Hepsinden önce duvar kağıdınızı sökmeden, eşyalarınız uygulama yapcağınız duvardan uzaklaştırarak odanın ortasına doğru alınız. Uygul...

 

Evinizin dekorasyonunu değiştirmek istiyor iseniz, duvar kağıdı uygulamak evinize yepyeni bir hava katabileceğiniz en kolay yollardan biridir. Kendiniz de yapabilir, el emeğinizle evininize yeni görüntü katabilirsiniz yahut işi bir bilene de bırakabilirsiniz. Var olan bir duvar kağıdını yenilemek ister iseniz de, tabi ki kolayca kendiniz sökebilir ve yeni baştan bir duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz.

Hepsinden önce duvar kağıdınızı sökmeden, eşyalarınız uygulama yapcağınız duvardan uzaklaştırarak odanın ortasına doğru alınız. Uygulama yapacağınız duavarın zeminine ayrıca eşyalarınıza da bile muşamba kullanmanız, lekelenmemeleri için iyi bir fikir olabilir. İşleme başlamadan önce üzerinize eski kıyafetler giyinmeye de özen göstermelisiniz. Duvar kağıdını kolay sökebilmek için duvar kağıdı sökücülerden kullanmanızı tavsiye ederim. Sökücüyü kullanım talimatlarına göre hazırlayınız. Sökücü hazırlandığında sıvı olabilecektir ve onu duvar kağıdının üstüne bir sünger veya boya fırçası vasıtasıyla bolca sürerek güzelce yediriniz. Kuru yer bırakmamaya ki duvar kağıdını sökerken çok fazla kalıntı kalmasını engelleyin. Kuru yer bırakmamak, kalıntı kalmayacak anlamına gelmiyor tabiki ama az kalıntı bırakmanızı sağlayabilirsiniz. Sökücünün, üç yahut dört kaç dakika emilmesini bekleyiniz. Sonrasında bir spatula vasıtasıyla duvar kağıdını kazımaya başlayabilirsiniz. Kalıntıları ise tam olarak ıslatarak tekrar spatula kullanılarak kazıyınız. Baktınız ki duvarda hasar bıraktınız, küçük paket dolgu malzemesi alarak, kullandığınız spatula vasıtasıyla boşlukları doldurabilir, dolgu kuruduktan sonra da bir zımpara vasıtasıyla fazlalıkları kazıyabilirsiniz. Eğer duvar kağıdı söktüğünüz duvarda priz var ise, önce şartelleri kapatmak suretiyle prizden elektrik geçmediğine emin olun sonrasında prizi bantlayarak içine sıvı kaçmasını engelleyin. Geri kalan işlemleri benzer biçimde uygulayarak duvar kağıdınızı sökebilirsiniz.

 

Gördüğünüz gibi, istemediğiniz veya beğenmediğiniz duvar kağıdınızdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Yeni duvar kağıdıyla evinizi yepyeni bir görüntüye dönüştürebilirsiniz. Sıkıldıkça da değiştirebileceğiniz kadar kolaydır ve evinizi dekore edebilceğniz en ideal maaliyetli dekorayon ürünlerinden biridir. Hassaten kendiniz duvar kağıdı uygulaması yaptığınızda, daha mutlu ve sıcak bir ortam elde edeceğinizden şüpheniz olmasın.

 
 
 

Devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Kompozit malzemeler adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?