Çocuklar için sporlar

Hal böyle olunca, çocuklarımızı korumak adına onları bir spor dalına yazdırmak bir ihtiyaç biçimine geliyor, lakin hangi spora hangi ...

 

 Çocuklarımız, bizim için tabii ki çok önemlidir. Onların başına bir şey gelmesin diye üstlerine titrer, düşme sonucu ufak bir sıyrık dahi alsalar onlardan çok üzülen biz oluruz. Lakin onları korurken aşırı davranmamalı, bazı isteklerini göz ardı etmemeliyiz.

Hal böyle olunca, çocuklarımızı korumak adına onları bir spor dalına yazdırmak bir ihtiyaç biçimine geliyor, lakin hangi spora hangi yaşta başlanmalı?

Spor gibi istekler örnek verirsek. Sizin çocukluğunuzda bu kadar teknoloji yoktu ve siz hep sokakta, arkadaşlarınızla kovalamaca, saklambaç gibi oyunlar oynadınız. Bunlara tam olarak spor denemese de, oynadığınız oyunlar sizin sağlıklı büyümenize yardım eden oyunlardı. Şimdiki çocukların ise teknolojiyle iç içe büyümeleri, bilhassa büyük şehirlerde büyüyen çocukların alışveriş merkezlerinden başka alan görme şansına çok nadir sahip olmaları obezite riskini arttırıyor. Ek olarak, ileriki yaşlarda görülebilen rahatsızlıkları da hareketsizlik arttırıyor.

Çocuklar için sporlar nelerdir?

Bu sporlar dışında da çocukların yapabileceği basketbol, voleybol, futbol gibi birçok alternatif var olan esasen ve çocuğun yetenek ve isteğine göre çocuk bu sporlara da yönlendirilebilir. Unutulmaması gerekli olan yaşına ve kas yapısına münasip sporlara çocuğu yönlendirmek ve yaşına münasip olmayan sporlardan onu uzak tutarak özsaygısını korumasını sağlamak.

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan Golf nasıl oynanır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?