Boyalı saç nasıl açılır?

Koyu renkli saçlarda 5-6 tona kadar oriyel ile açma işlemi yapılabilmektedir. Kumral tonlarda 8-9 tona kadar açılabilir ama bu işlem ...

 

Boyalı saçı açma işlemine dekapaj denir. Dekapaj işlemine başlamadan önce saçın hangi dereceye kadar açılabileceği incelenmelidir. Dekapaj işlemine başlamadan önceki çok önemli nokta budur. Teşhis konulduktan sonra eğer saçta bir işlem yahut bir yıpranma yoksa oriyel ile 3-4 ton açılabilir. Eğer bu işlem nihayetinde saç yıpranmıyor ise birkaç ton daha oriyel ile açma işlemi yapılabilmektedir 

Koyu renkli saçlarda 5-6 tona kadar oriyel ile açma işlemi yapılabilmektedir. Kumral tonlarda 8-9 tona kadar açılabilir ama bu işlem doğru ve dikkatli halde yapılmalıdır. Aksi durumunda saç ciddi halde zarar görür. Oriyel kimyevi bir madde olduğundan ötürü kullanımına özen gösterilmelidir. Kullanımına özen gösterilmediği zaman saça ciddi zarar verebilir. 

Boyalı saçı açma yöntemlerinden bir diğeride C vitaminidir. C vitaminiyle saç açmak için:

Koyu renkten açığa gitmek zordur. Çünkü bu uzun zaman gerektiren ve hayli uğraştıran bir işlemdir. Oriyel doğru kullanılmadığı durumda saça ciddi zarar vermektedir o yüzden oriyel kademe kademe uygulanmalı ve doğru zamanda uygulanmalıdır. Oriyeli saça uyguladıktan sonra saçta bekletme süresi çok önemlidir. Bekletilmesi gerekli olan sürenin dışına çıkılırsa oriyelin tek etkisi saça zarar vermek olabilecektir.

Saç açmak için çok doğal yöntem de vardır ama boyalı saçlar için daha fazla bu yöntemler kullanılır.

Sampuan

10 tablet C vitanmini

İngiliz karbonat (yarım paket)

10 tablet C vitamini tableti toz biçimine gelinceye kadar tam olarak ezilir. Üstüne İngiliz karbonatı eklenmektedir ve alabildiğince şampuan eklenmektedir.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan Argan yağı saça nasıl sürülür? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?