Banyoda yer nasıl kazanılır?

Temizlik malzemelerini koymak için üst tarafa mutfak dolaplarından daha küçük dolaplar yapılabilmektedir. Bu biçimde hem eşyalarınız ...

 

Banyo bazılarımızın duş yaparken saatlerini geçirmiş olduğu bazılarımızın ise hemen saçını yıkayıp çıktığı evimizin özel alanlarındandır. Her evin banyosunun büyüklüğü benzer değildir. Peki küçük banyolarda yerden tasarruf etmek için neler yapılabilmektedir?

Temizlik malzemelerini koymak için üst tarafa mutfak dolaplarından daha küçük dolaplar yapılabilmektedir. Bu biçimde hem eşyalarınız derli tolpu duracaktır aynı zamanda yukarıda oldukları için yer kaplamayacaklardır. Eğer dolaplarınızın rengini banyo fayanslarınız ile benzer renkte yaparsanız olduğundan daha geniş gözükecektir. Duşakabin de banyoda yerden tasarruf etme yöntemlerinden biridir. Çünkü banyo yapacağınız alan sınırlı olduğu ve diğer alanlara su sıçrama ihtimali az olduğundan dolayı size daha çok kullanım alanı sağlamaktadır. Şampuan vb. diğer bireysel bakım ürünlerinizi koymak için duvara raflar asabilirsiniz. Bunlar kat kat olacağı için size ürünleri sınıflandırma şansını da vermektedir.

Çokca aile gibi sizin de çamaşır makineniz banyonuzda duruyor ise onu evin daha ideal bir kısmına taşımak size geniş bir kullanım alanı açacaktır. Klozet ve lavobo arasındaki mesafede önemlidir. Bu ikiliyi biri birine ne kadar yakın tutarsanız kendinize o kadar alan sağlarsınız. Kullanabileceğiniz münasip aydınlatmayla banyonuz olduğundan daha büyük gözükecektir. Aynalar sizin güzelliğinizi yansıttığı kadar banyonuzun güzelliğini de yansıtır. Kullanabileceğiniz münasip büyüklükte aynayla banyonuza hacim ve genişlik katabilirsiniz.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki makalemiz olan Kurutma makinesi nasıl temizlenir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?