Banyo tadilatı nasıl yapılır?

Her şeyden önce yenilenecek ürünlerimizin küçük listesini oluşturmak gerekir. Daha sonrasında bu ürünleri temin edebileceğimiz mobily...

 

Bilindiği üzere evlerimizde vazgeçemediğimiz noktalar vardır bunlardan birisi de mini bir yaşam alanı olarak adlandırabileceğimiz banyolarımızdır. Peki vazgeçemediğimiz ve estetiğine çok önem verdiğimiz evimizdeki bu bölümün tadilatını nasıl gerçekleştirebiliriz?

BANYOMUZA KONULACAK ÜRÜNLER NASIL SEÇİLMELİ?

Her şeyden önce yenilenecek ürünlerimizin küçük listesini oluşturmak gerekir. Daha sonrasında bu ürünleri temin edebileceğimiz mobilyacılar, yapı malzemeleri satan yerlere gidilerek fiyat araştırması yapılmalıdır. Küçük ölçekli yapı malzemesi satan örnek vermek gerekirse mahallemizdeki hırdavatçıdan, mobilyacıdan daha ucuza ürünlerimizi alabiliriz.

Bilhassa günümüz renkleriyle bu ürünlerimizi seçersek göz alıcılığı daha iyi olur. Sudan etkilenmeyecek banyomuzun dekorasyonuna uyabilecek desenli çıkartmalar alarak fayanslarımıza yapıştırdığımızda, banyomuzun fayanslarını değiştirmeden de fayanslarımızda farklılık gerçekleştirebiliriz.

TADİLAT SÜRESİ NE KADARDIR?

Tadilatımızı gerçekleştireceğimiz süre alınan dolapların, duşa kabinin geliş süresine göre değişebilmektedir. Her şeyden önce bu süreyi kısa tutabilmek ve banyomuzdan en kısa süre içinde yararlanabilmek için alınan ürünlerin geliş zamanlarını benzer güne denk getirebilmeyi sağlamalıyız, daha sonrasında banyomuza gelen ustayla bu işlemi gerçekleştirmeliyiz. Takriben ürünlerin gelimi 2 günü bulursa (banyo dolaplarımız bireysel yaptırılıyorsa süre uzayabilir) fayansların döşenmesi ve lavabo takımı 1- 2 gün sürer. Eğer tesisat değişikliği olacaksa bu işlem 1 haftayı bulabilir.

 

BANYOMUZ NASIL BÜYÜK GÖSTERİLİR ?

Banyomuzda yer alacak şampuan, duş jeli gibi bireysel bakım ürünlerimizi saklayacağımız bir dolap ile işe koyulabiliriz. Bu dolaplarımızı bilhassa duvar gömmülmüş şekilde yatırırsak yerden tasarruf etmiş oluruz ve banyomuza estetik anlamda bir dokunuşta bulunmuş oluruz. Banyomuzdaki lavobo altındaki boruları giderleri saklamak amacaıyla lavobo altı bir mini dolap yaptırabiliriz, oraya da banyomuzda kullanacağımız havluları, bornozları yerleştiririz. Modası geçmiş küvet yerine banyomuzun bir köşesine monte edilecek duşa kabin tercih etmeniz daha mantıklı olabilecektir. Bu dokunuş banyomuzun büyük gözükmesi sağlayacaktır. Çamaşır makinanınızı banyonuza yerleştirmemeniz yer tasarrufu sağlamaktadır.

Her şeyden önce önemli nokta refansı olan ve banyo tadilatı gerçekleştirmiş bir usta veya yapı şirketiyle anlaşmaktır.

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan Bulaşık makinesi filtresi nasıl temizlenir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?