İnce telli saçlar nasıl kesilmeli?

İnce telli saçlar için kısa ve orta uzunluktaki, katlı ve kahküllü kesimler tercih edilmelidir. Model olarak ise, kıvırcık, dalgalı s...

 

İnce telli saçlara sahip olanlar, saçlarına hacim kazandırmak için türlü bakım ürünleri kullanırlar. İnce telli saçları daha gür ve hacimli göstermenin bir yolu da saç kesimini iyi seçmektir. Her saç tipi için münasip olan türlü kesim modelleri vardır. Eğer siz de ince telli saçlara sahipseniz, işte size birkaç kesim önerisi...

İnce telli saçlar için kısa ve orta uzunluktaki, katlı ve kahküllü kesimler tercih edilmelidir. Model olarak ise, kıvırcık, dalgalı saç modelleri, örgülü dağınık topuzlar ve salaş örgü modelleri kullanılabilmektedir.

Bu saç tipi için ilk bilmeniz gerekli olan, uzun saçtansa kısa ve orta uzunluktaki saçların saçı daha hacimli göstereceğidir. Ek olarak kısa ve orta uzunluktaki saçlar daha kolay şekil alır. Eğer ince telli saçlarda uzun model tercih edilirse, sağlıksız ve sönük görünüm olabilecektir. Bu sebep ile, uzun saç kullanmaktan kaçının.

Saçın katlı kesilmesi hacimli görünmesine katkıda bulunmaktadır. Ek olarak, kısa veya orta uzunluktaki saçlar için katlı kesim güzel görünen bir modeldir. Ama verilecek kat da çok fazla olmamalıdır. Çünkü, etkisi azalabilir ve saç olduğundan da hacimsiz görünebilir. Katların uzun olmasındansa, kısa olmasına da ek olarak dikkatinizi açık tutun.

Kahkül, ince telli saçlar için en etkili çözümlerden birisidir. Özel olarak saçınızı temiz tutarsanız, kahküllerinizin daha kabarık görünmesini sağlayabilirsiniz. Buna ek olarak, kahkül kullanarak saç diplerinizdeki ayrık ve sönmüş görüntüye de engel olmuş olacaksınız.

 
 
 

İsterseniz bir sonraki makalemiz olan Şampuanın zararları adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?