Akuamarin taşının özellikleri

Antik çağlarda denizciler güvenli seyahat etmek ve boğulmalara karşı koruyucu olması için akuamarin taşırdı. Akuamarin korkuları ve f...

 

Deniz suyu anlamına gelen akuamarin, deni suyuna benzer çok açık mavi yeşilimsi renkte ve şeffaf bir değerli taştır. En değerli akuamarinler Rusya’da bulunmakla beraber Brezilya, Kanada, Hindistan ve Meksikada’da akuamarin madenleri bulunmaktadır.

Düşünce gücünü ve empati yeteneğini güçlendirir. Olaylara değişik açılardan bakabilmenizi sağlamaktadır. Daha duyarlı olmaya yardım eden olarak, kitle bilinciyle bağlantı kurmayı kolaylaştırır. Bununla beraber duygusal kararlar veren, akıl ve mantık süzgecini etkili kullanamayan kimseler için gayet etkilidir.

Solunum yolu problemlerinde, astım ve bronşit gibi hastalıklarda rahatlatıcı ve sakinleştirici etki sağlamaktadır.

Sakinleştirici ve rahatlatıcı bir etkisi vardır. Yoğun stres altında çalışan kişilere özel olarak önerilen bir taştır.

Bağışıklık sistemi aşırı aktif çalışan insanlarda sakinleştirici etkisinin yanında ek olarak alerji gibi otoimmün hastalıkların da tedavisinde yardımcıdır.

Tiroit ve hipofiz bezlerinin fonksiyon bozukluklarından kaynaklanan hastalıklarda iyileşmeye yardımcı olmaktadır.

Maneviyatı güçlendirir. Sezgileri ve bilinci açar. Entelektüel ve manevi gelişime teşvik eder. Anlık çözümler ve hızlı düşünce gücü sağlayarak kişinin entelektüel cesaretini ve özgüvenini arttırır.

Sindirim fonksiyonlarını düzenler.

Aquamarine kişiye yarar sağlamayan ve gelişimini önleyen eski  davranış kalıplarından kurtulmayı kolaylaştırır. Bu anlamda sigara ve alkol gibi alışkanlıklarından kurtulmaya yardımcı olur.

 

Omurgayı, kemikleri ve dişleri güçlendirir.

Antik çağlarda denizciler güvenli seyahat etmek ve boğulmalara karşı koruyucu olması için akuamarin taşırdı. Akuamarin korkuları ve fobileri sakinleştirmek için yatıştırıcı enerjiye sahiptir. Bu yüzden çok eski zamanlardan bu yana ‘’ cesaret ve koruma taşı’’ olarak bilinir.

Astrolojik olarak Balık,Yengeç, Akrep, Terazi, İkizler ve Kova burçlarının taşıdır.

Birincil olarak etkili olduğu çakra kalp çakrasıdır. Dünyevi ve manevi olan arasındaki denge kalp çakrasında sağlanmaktadır. İkincil olarak etkili olduğu çakralar üçüncü göz, boğaz ve timüs çakralarıdır. Kalp çakrasının temizlenmesi ve etkin çalışabilmesi için yararlıdır. O nedenden dolayı kalp çakrasının vücutta düzenlediği bütün işlevler için pozitif ve iyileştirici etkisi vardır. Benzer zamanda diğer çakraların uyum içinde çalışması ve auranın enerji alanını geliştirmek için de etkilidir. İletişimden sorumlu olan boğaz çakrasını çalıştırır. iletişimdeki blokajları gidermek için kullanılmaktadır 

 
 
 

Devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Silah ruhsatı nasıl alınır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?