Akasya ağacı mobilyaların bakımı

Düzgün halde bakıldığı zaman ve su geçirmemesini sağlayan işlemler yapıldığı zaman akasya ağacı çok şeye senelerce ayrıca on senelerc...

 

Düzgün halde bakıldığı zaman ve su geçirmemesini sağlayan işlemler yapıldığı zaman akasya ağacı çok şeye senelerce ayrıca on senelerce karşı koyar. Akasya ağacınızı güzel görünür biçimde tutmak için gerekli olan biraz bakımı ve zamanı ona ayırın. Ve bahçe avlusunda oturma sezonu bitince onu bir dahaki bahara kadar su geçirmez bir çatı altına alarak koruyun.

İpucu ve Uyarılar

Akasya ağacından yapılma dış mekan mobilyanızı çimlerden tutabildiğiniz kadar uzak tutun. Toprakla temas, sandalye ve masa ayaklarının erkenden çürümesine neden olur.

Malzemeler

Sıvı deterjan

Hortum

Ovalama fırçası

Su geçirmez koruma malzemesi

Su

Talimatlar

Havuz veyahut jakuzi yakınlarında olan akasya mobilyanızı haftalık olarak yıkayın. Havuz suyundaki birikmiş klor mobilyanızın üstündeki su geçirmez tabakayı zaman geçtikçe eritir.

Mobilyanızı senede iki kez temizleyin. Bir sabun solüsyonu (1 çay kaşığı bulaşık deterjanını çeyrek kova suya karıştırmak yeterli) ve ovalama fırçası kullanın. İki kez durulayın ve işiniz bittiği zaman havlu ile kurulayın.

Mobilyanızı yağmurdan sonra kurutun ve mobilyanıza değen bütün suyu kurutun.

Kullanmadığınız dönemlerde akasya ağacından yapılma mobilyanıza su geçirmez koruyucular yerleştirin. Akasya ağacı ıslaklığa ayrıca havadaki neme bile duyarlıdır. Mobilya ıslak olduğunda ağaç hücreleri genişler ve bu da mobilyanızın eğilmesine ve şişmesine yol açar.

 
 
 

Devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Lokanta nasıl dekore edilir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?