Saça nasıl hacim kazandırılır?

Her saçın cinsine, niceliğine göre tercih edilebilecek kesimler vardır....

 

Çoğu zaman ince telli ve düz saçlar hacmini çabuk kaybeder ve gün içinde cansız görünmeye başlar. Saçlarınızın hacimli görünmesi için bazı teknikleri bilmeniz ve bakım ürünlerini kullanmanız gerekmektedir. Ek olarak, saçlarınızın hacimli görünmesi için saç kesiminizin de size münasip olması gerekmektedir 

Hacim için basit ipuçları

Kısa saçlar koyu renklerde daha hacimli görünürken, açık renkli saçlarda daha sönük görünür. Açık renklerde saçları olanların saça nemli iken sürülen parlatıcı ürünler kullanması münasip olabilecektir.

Saçlarınızı periyodik aralıklar ile değişik yönlerde tarayın. Bu yöntemle beraber saçlarınız elektriklenmeye maruz kalabilir ama bunun çözümü de elektriklenmeye karşı serumlar kullanmaktır.

Devamlı işlem gören saçların zaman geçtikçe hacmini ve rengini kaybetmesi de normaldir. O yüzden ayda bir yahut iki kez kaliteli bir ürünle saç bakımı yapmak veya yaptırmak yerinde olabilecektir.

Saçınızda değişik ürünleri kullanmanız mümkündür. Birbirini tamamlayan hacim verici şampuan ve saç kremi saçlarınızın her teline gerekli olan özeni gösterecektir. Yıkama sonrası hacim için kullanılması gerekli olan ürün de saç köpüğüdür. Piyasada geniş fiyat ve seçeneklere sahip olan bu ürünler, hem şekillendirmek aynı zamanda hacim vermek için kullanılabilmektedir.

Saçınızı kuruturken saç diplerinden başlayıp uçlara doğru yönelmeniz gerekmektedir. Çünkü saç köklerden uca doğru kurur. Kurutma ve şekil verme için iki aşamayı izleyin. Her şeyden önce saçlarınızın yüzde 80’ini kurutup, sonra şekillendirici bir ürün kullanın. Saçınızı kuruturken öne eğilmek yerine, yuvarlak bir fırça ile saçlarınızı yukarı doğru kaldırın. Saç kuruturken dikkatli olunması gerekli olan bir başka nokta da, saçı kısa zaman içinde yüksek ısıda kurutmanız gerektiğidir. Bu, uzun zaman düşük ısıda kurutmanızdan daha iyidir.

 

Saç Kesimi

Her saçın cinsine, niceliğine göre tercih edilebilecek kesimler vardır.

Katlı kesim- Bakımı kolay olan bu saç kesimi, omuz hizalarında yapıldığı zaman saçı hacimli gösterecektir.

Kırık kesim- Her hangi bir kısa saç buna misal olabilir. Özel olarak genç kadınlarda havalı görünüm sağlamaktadır.

Küt kesim- Farklı şekillere sahip olan bu kesim, bilhassa kulak hizasında yapıldığı zaman saçın daha hacimli ve gür görünmesini sağlamaktadır.

Orta kesim- Omuz hizalarında kesilen bu saç, omuzlarınızın hareketiyle daha hacimli bir görüntünün oluşmasını sağlamaktadır.

Düz kesim- İnce ve oval yüzler için ideal olan bu kesimde saçlar benzer hizada kesilir.

 
 
 

İsterseniz bir sonraki konumuz olan Evde saç bakımı nasıl yapılır? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?