Duvara tabak nasıl asılır?

Daha sonrasında tabaklarınızı hangi duvara asacağınıza karar veriniz. Küçük koleksiyonuz var ise mutfağa veyahut yemek odasına asabil...

 

Dünyanın her yanında kendini dekoratif tabaklara adamış insanlar bulmak mümkün. Tabak koleksiyonu büyüdükçe tabakları nereye koyacağınızı bulmak ise ayrı bir zorluktur. Eğer bir tabak koleksiyoncusuysanız yahut yalnızca tabak süslemesi hoşunuza gidiyorsa aşağıdaki aşamaları takip ederek duvarlarınızı tabaklarla zenginleştirip evinize muhteşem hava katabilirsiniz.

Tabaklarınızı temalarına göre yerleştirebilirsiniz. Mesela çiçek temalı tabaklarınızı bir yere, hayvan temalı tabaklarınızı bir yere asabilirsiniz.

Tabaklarınızı dairesel bir biçimde dizayn edebilirsiniz.

Tabakları yıldız halinde asabilirsiniz.

Tabaklarınızı boyutlarına göre (büyükten küçüğe yahut küçükten büyüğe) sıralayabilirsiniz.

Tabaklarınızı renklerine göre gruplandırıp asabilirsiniz.

Bir büyük tabağı ortaya asıp diğer küçük tabakları onun çevresine yerleştirebilirsiniz.

Daha sonrasında tabaklarınızı hangi duvara asacağınıza karar veriniz. Küçük koleksiyonuz var ise mutfağa veyahut yemek odasına asabilirsiniz. Eğer büyük bir koleksiyonunuza var ise evin türlü yerlerine, yukarıda bahsettiğimiz gibi dileğe göre tema ve gruplandırma metotlarını kullanarak, yerleştirebilirsiniz. Yere karar verince kullanma talimatına göre tabaklar arası uzaklığı ayarlamaya dikkati açarak tabak askı aparatlarını duvara yerleştiriniz. Daha sonrasında bu askılara tabaklarınızı yerleştirip yeni duvarınızın tadını çıkartabilirsiniz.

 

Eğer askı aparatının gözükmesini istemiyorsanız yapışkan tabak askılarını da tercih edebilirsiniz. Lakin bu askılar duvarınızda iz bırakabilir.

Büyük ve ağır tabaklarınız için sağlam pirinç duvar tabağı askılarından almalısınız.

Beyaz vinil kaplı tel duvar tabağı askı aparatı

Tabak ve bardak askı aparatlarından alıp tabak ve bardaklarınızı birlikte düzenleyebilirsiniz.

Pirinç tel duvar askı aparatları en bilinen olanlarıdır.

Pirinç esnek duvar tabağı askı aparatı

Duvara asmak için seçtiğiniz tabaklarınızı asmadan önce masa gibi düz yere yerleştiriniz. Aklınıza gelen düzenleme şekillerini her şeyden önce masa üstünde yapınız ve duvarda nasıl görüneceğini hayal ediniz. Tatmin olana kadar çok dizayn biçimi deneyebilirsiniz. Aşağıda size yardım olabilecek yerleştirme çeşitlerinden de fikir alabilirsiniz:

Hepsinden önce çokca türü olan duvar tabağı askı aparatlarından almanız gerekir. Aşağıdaki çeşitlerden ihtiyacınıza, bütçenize ve renk planınıza göre münasip olanı seçebilirsiniz:

 
 
 

Devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Genç kız odası nasıl döşenir? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?