Bikini bölgesine ağda nasıl yapılır?

Isıtılan ve biraz bekleyerek ılık hale getirilen ağda bikini bölümüne az ölçüde sürülerek uygulanmalıdır. Ağdayı sürme işlemi bir spa...

 

Ağda, kadınların vazgeçilmeyen güzellik yöntemleri arasındadır. Vücudumuzun değişik bölümlerinde kullanabilen ağda yöntemi bikini kısmı için daha dikkati açık ve duyarlı biçimde kullanılmaktadır. Belli bir safha ve dikkatlice uygulanan ağda bikini bölümünde de pozitif sonuçlar vermektedir.

Isıtılan ve biraz bekleyerek ılık hale getirilen ağda bikini bölümüne az ölçüde sürülerek uygulanmalıdır. Ağdayı sürme işlemi bir spatula vasıtasıyla yapılmalıdır. Spatula ile az ölçüde alınan ağda önce bacak arası bölümüne tüylerin çıkışının tersi yönüne doğru sürülmelidir. Spatula vasıtasıyla sürülen ağda küçük boyutta kesilmiş bir bez veyahut hazır ağda bezi yardmıyla hızlı bir şekilde yukarı doğru çekilmelidir. Kısma sürülen ağda bir kaç saniye bekleyerek çekilmelidir aksi halde ağda vücudumuza yapışır ve çekilmesi çok zorlanır. Vucüdu çok zorlayarak çekilen ağda vücutta tahrişe neden olabilir. Bacak arası kısmı bitince bölgenin üst bölümüne yani karın kısmı tarafına yine benzer biçimde spatula ile az ölçüde ağda sürülür ve bez yardımı ile çekilir. Bu kısma ağda yapılırken karın bölümüne ağdanın temas etmemesine çok dikkatli olunması gerekir çünkü buradaki kısa tüyler ağdaya yapışarak çekilirse bu tüylerde renk koyulaşması ve uzama ortaya çıkabilir. Bölgenin üst kısmı da temizlenince dudak kısmı adı verilen kısımlar sağ ve sol taraf olmak üzere sırayla temizlenir. Dudak bölümü temizlenince bikini bölgesinin iç kısmı temizlenir. Dudak bölümünün iç tarafı ıslak bölgedir bu sebeple ağda bu bölüme daha zor yapışabilir o yüzden bu bölgenin temizlenmesi daha uzun sürebilir. 

 

Bikini kısmı genellikle en fazla acıyan ağda bölgesidir. Ağdanın hissettirdiği acıyı azaltmak için emla isimli lokal anestezik etkisi olan krem ağda uygulamasından 1.5 saat önce kısma sürülür ve streç ile sarılırsa ağda uygulamasında daha az acı hissedilecektir. Ağda kuru vücutta daha etkili olmaktadır bu sebeple işlem öncesi bölüme pudra dökülmelidir. Ek olarak ağda sonrası kısma karınca yağı sürülürse zaman geçtikçe bölümde tüyler yok olmaya başlayacaktır.

Bikini bölümünde normal ya da sir ağda kullanılabilmektedir. Lakin normal ağda daha şekerli ve yapışkan olduğundan dolayı bu bölümde kullanımı zor olabilir. Yöntemin uygulanacağı ağda hangi tür olursa olsun bir temiz bez yahut ağda bezi kullanılarak kullanılmalıdır. 

 
 
 

İsterseniz bir sonraki makalemiz olan Sivilce izleri doğal yöntemlerle nasıl geçer? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?