Kuru maya maskesi

Maya ve yoğurdugüzelce katıştırın. Bu maskeyi yirmi dk süreyle cildinizde bekletin. Sürenin bitmesinden sonra soğuk sütle yüzünüzü yı...

 

İçierğinde büyük oranda protein, B grubu vitaminlerin hepsi, çinko, magnezyum, fosfor, potasyum ve selenyum gibi mineraller bulunduran maya, benzer zamanda aminoasit özleri yönünden de zengindir. Mayanın karaciğer dostu ve bu organın en büyük destekçisi olduğu da bilinmektedir. Folik asitler hasebiyle hamilelik zamanında anne adaylarının bu vitamin eksiğini kapatmaya yardımcı olur.

Kuru maya ile cilt lekesi tedavisi nasıl yapılır?

Maske için malzemeler

1 yemek kaşığı yoğurt

Süt

1 çay kaşığı kuru maya

Maya ve yoğurdugüzelce katıştırın. Bu maskeyi yirmi dk süreyle cildinizde bekletin. Sürenin bitmesinden sonra soğuk sütle yüzünüzü yıkayın. leke tedavi maskesini hafta içinde 2 kez uygulayabilirsiniz.

Kuru maya ile cilt bakımı nasıl yapılır?

Kuru maya maskesi cildinizi temizler ve komple bakım yapar. Benzer zamanda cildimizde oluşan lekeleri azaltmaya yardımcı olur.

Peki mayanın cilde faydaları nelerdir?

Maya vesilesiyle cilt dokusunda birikmiş olan toksinlerin atımı sağlanmaktadır.

İçerisinde bulundurduğu yoğun mineral vesilesiyle cildin hava almasını sağlamaktadır. Bundan dolayı de tekrar yapılanan cilt sağlıkla parlar.

Cildin yağ dengesini ayarlar. Böylelikle sivilce ve akne oluşumu tamemen çözülmüş olur.

Cildin doğal yapısını korumak için gayet etkilidir. Cildi taze ve pürüzsüz yapmaya destek vermektedir.

Cilde gerek duyduğu nemi verebilecek zenginlikteki mineraller mayanın içerisinde bol ölçüde bulunmaktadır.

 

Kuru maya ile sivilce izleri tedavisi nasıl yapılır?

Maske için malzemeler

1 yemek kaşığı lavanta

1 çay kaşığı kuru maya

2 büyük boy çilek

Çilekleri güzelce ezerek içine diğer malzemeleri de ekleyin ve katıştırın. Bu maskeyi hem yüzünüze aynı zamanda dekolte bölgenize uygulayabilirsiniz. Beklemeniz gerekli olan münasip süre 15 dakikadır. Sürenin bitmesinden sonra cildinizi ılık su ile güzelce yıkayın. Hafta içinde 1 kez uygulayacağınız bu maske ile sivilce lekelerinden tamamiyle kurtulabilirsiniz.

Maske için malzemeler

1 paket kuru maya

Yarım limon

2 yemek kaşığı ılık su

2 yemek kaşığı ılık suyun içine kuru mayayı koyun. Mayanın ezilmesini sağlayın. Sonra limonu ekleyin. Bir fırça yardımı ile bu karışımı yüzünüze sürün. 15 dk beklemeniz yeterlidir. Sürenin bitmesine yakın yüzünüzü ılık su ile temizleyin.

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki makalemiz olan Dudak soyulmasının nedenleri adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?