Kızıl saç nasıl açılır?

Bir de açma işlemi yapılmış olan saçta, renk oturana kadar hafta içinde iki gün bakım yapılmalıdır....

 

Kadınların saçlarına ve saç bakımına düşkünlüğü herkes tarafından bilinen bir gerçek. Hassaten boya işlemi öncesinde yapılmış olan uzun renk arayışları ve uygulama için saçlarını emanet edecekleri ellere karar vermek, başlı başına ciddi bir iş. Çünkü “boya” deyip geçmemek gerek.

Kahverenginin tonlarını deneyin

Bir de açma işlemi yapılmış olan saçta, renk oturana kadar hafta içinde iki gün bakım yapılmalıdır.

Kızıl saç renginin açılması sürecinde bilinmesi gerekli olan bazı önemli ayrıntılar da vardır. Çok koyu renkli saçların rengi açılırken önce uçlar, sonra da dipler boyanmalıdır. Bu tarz stabil bilgiler, hem saç renginin açılmasını kolaylaştırır aynı zamanda saça gereksiz işlem uygulanmamış olduğundan saçlar sağlıklı görünümünden bir şey kaybetmemiş olur.

Birdenbire rengini atmayan ve açma işlemi zor olan kızıl renkten vazgeçmek isteyenler, kahverenginin tonlarını kullanarak da değişimi yakalayabilir. Lakin bu safha biraz uzun sürecektir. Her boyama işleminde kahverengi tonlarını bir ton açık kullanmak, uzun bir zaman sonra başarılı sonuç elde edilmesi için yeterli olabilecektir. Bu sürecin nihayetinde kahve veyahut bakır tonları elde edilir. Kızıldan başka renge geçiş, en rahat haliyle bu biçimde olur. Kızıl renkten vazgeçme safhasında dikkatli olunması gerekli olan diğer nokta da saçın ne kadar sağlıklı olduğudur. Eğer çok yıpranmış bir saçın rengi açılacaksa akıtma işlemi önerilmez.

 

Boya konusunda en kritik süreç, saç renginin açılmasıdır. Hassaten kızıl saçın renginin açılması çok da kolay bir işlem değildir. Devamlı uygulanan açma yöntemlerinden biri oreal (açıcı) kullanmaktır. Lakin bunu yapacak kişinin, işinde profesyonel olması gerekmektedir. Tersi halinde saçlar yanar ve dökülür.

Evde denemek, saç için risk yaratabilir

Kızıl saçların renginin açılması için oreal kullanılıyorsa saça iki kez sürmek gerektiğini belirtmekte yarar var. Lakin bu yöntemin, yeterli bilgi ve deneyime sahip değilseniz evde denenmemesi öneriliyor.

Oreal kullanmak istemeyen ve daha doğal yöntemlere başvurmayı seçenler, papatya suyunu tercih edebilir. Bir haftalık yıkama bakımına alınan saçın rengi, papatya suyu hasebiyle açılacak ve de doğal mucize vesilesiyle saçlar, canlı ve parlak görünecektir.

Diğer doğal yöntem de kahvedir. Yarım litre kahveyi, saçlarınızı yıkadıktan sonra durulama suyu olarak kullanırsanız bu da rengin açılmasına yardım eden olabilecektir.

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan Postiş nasıl yıkanır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?