Kaş nasıl boyanır?

Kaşlar yüz hatlarına münasip şekillendirilmeli ve renklendirilmelidir. Örnek verirsek sert hatlara sahip bir yüz için kavisli ve koyu...

 

Kaşlar yüzün ifadesini direkt etkileyen önemli bulunan bir kısımdır. Yüzde meydana gelecek mimikler yüz kasları ile beraber genel olarak kaşların hareketi ile oluşur. İnsan duygularını çoğu zaman kaşlarına vermiş olduğu açıyla ifade eder. Mesela kaş ortasına, yukarı doğru açı almış kaşlarla oluşan ifade üzgün bir ifade oluştururken benzer açı kaşların nihayetinde olduğunda bu ifade kızgın bir kişinin ifadesidir. Bu sebep ile kaşların görünümünün yüz ifadesine katkısı çok büyüktür. Kişi kaşlarını doğru şekillendirip doğru renklendirdiğinde yüz ifadesindeki farklılık gözle görülmektedir farklılıkta olur. Doğru uygulamalar ile çok çok samimi ve canlı bir ifadeye kavuşup; benzer zamanda kazanılan yumuşak yüz ifadesi hasebiyle çevre ile ilişkileri iyi yönde geliştirmek mümkündür. 

Kaşlar yüz hatlarına münasip şekillendirilmeli ve renklendirilmelidir. Örnek verirsek sert hatlara sahip bir yüz için kavisli ve koyu renkli kaşlar münasip olmayacaktır. Sert yüz hatlarına sahip biri kavis oluşturulmadan şekillendirilmiş kaşlarını saç renginden bir ton açık bir renk ile doldurmalıdır. Yuvarlak hatlara sahip bir yüzde kavisli kaşlar güzel duracaktır. Benzer zamanda bu kişiler saç rengiyle benzer tonda bir kaş boyasıyla kaşlarını renklendirebilirler. Kaş şekillendirme ve renklendirme işlemini renkli kozmetik ürünleri kullanılarak yapmayı tercih eden kişiler piyasada bulunan kaş vaksları ile kaşlarını şekillendirip kaş farı ile boşlukları boyayabilirler. Benzer biçimde yine renkli bir kozmetik ürünü olan kaş kalemleri kullanımı da gün boyu kalıcılık sağlayan bir kaş boyama yoludur. Gün boyu kalıcılık sağlayan ürünlerden daha kalıcı bir renklendirme yöntemi tercih etmek isteyen kimseler kalıcı kaş boyası veyahut hint kınası kullanarak kaşlarını boyayabilirler. 

 

Kaş boyası kullanmak isteyen kimseler yüz hatları, saç ve ten rengine münasip tonda bir boyayı ambalaj üstünde yazan kullanma talimatına göre hazırlayıp ince bir kulak çubuğu veya temiz eye liner fırçası vasıtasıyla çok dikkati açık bir şekilde kaşlarına uygulamalıdırlar. Bu uygulama kaşların alınıp şekillendirilmesi devamında gerçekleştirilmelidir ve boya uygulanırken kaşlara verilmiş olan şekil asla bozulmamalıdır. Hint kınası kullanımı koyu renk saç ve ten rengine sahip kişilere önerilebilmektedir. Kestane tonlarında bir hint kınası ambalaj üstünde yazdığı gibi karıştırılmalıdır. Boza kıvamına gelmiş hint kınası boya kullanımında da belirtildiği halde dikkatli ve özenli bir şekildekaşlara uygulanmalı ve kuruyunca yıkanmalıdır. 

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki makalemiz olan Kaş nasıl inceltilir? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?