Makyajla benler nasıl kapatılır?

Benlerin daha çok büyümemesi ve de yayılmaması adına güneş kremi kullanılması mutlaka önerilmektedir. Alt baz olarak kullanılabilen n...

 

Yüzdeki benler çoğu kadının rahatsız olduğu bir görünümdür. Hele ki koyu renkteki büyük benler yahut et beni diye tabi edilen cilt dışına doğru büyüyen benler rahatsız edici bir görüntüye neden olabilir. Her ne kadar lazer ile tedavileri mümkün olsa da kalıcı operasyonlara girmekten korkan kimseler için bunların makyaj teknikleri ile gizlenmesi mümkündür. Kısa süreli anlık bir gizleme yaşanacağı için tabii ki ki kalıcı etki yaratamayacaktır, ama temiz ve kusursuz görünüm için hayli ideal olabilecektir.

Benlerin daha çok büyümemesi ve de yayılmaması adına güneş kremi kullanılması mutlaka önerilmektedir. Alt baz olarak kullanılabilen nemlendirici yerine bu biçimde bir nemlendirme özelliği taşıyan güneş koruma faktörlü bir krem sürülmesi önerilmektedir. Böylelikle benler güç geçtikçe çoğalıp koyulaşmayacaktır.

Makyaja geçildiğinde ise benlerin kapatılması için bütün yüze önce bir fondöten uygulaması yapılmış olması gerekecektir. Şurada kullanılacak fondötenin cilt tonundan 1 ton koyu seçilmesi önerilmektedir. Böylelikle az sonra benler üstüne uygulanacak makyajlarda bu işlemin yapılmasını kolaylaştıracaktır. Fondöten sonrasında pürüzsüzleşen cilde bir kulak çubuğu vasıtasıyla ben üstlerine küçük dokunuşlar yapılmaktadır. Bir Kulak çubuğu üstüne kapatıcı ve cilt ton renginde bir likit fondöten sürülür. Benlerin üstünde bu çubuk gezdirilir ve benlerin renklerinin açılması sağlanmaktadır. Daha ardından parmak vasıtasıyla cilt üstünde renk farkının sırıtmaması için kapatıcı ve de likit güzelce yayılır. Sonrasında mutlaka pudra kullanımı önerilmektedir. Böylelikle ben üstündeki ton farkları bütünüyle kapanmış olabilecektir. Bronz allıklar ile de bu makyaja canlı bir hareket kazandırılabilir.

 

İlk başta makyajdan önce cildin bir krem ile nemlendirilmesi önerilmektedir. Bu kremin gözenek kapatıcı ve de cilt tonunu dengeleyici özellikte olması önerilmektedir. Bu özellikleri taşıyan kremler piyasada BB krem veyahut CC krem adıyla hal hazırda bulunur. Kusursuz ve ben gibi leke veyahut koyu izlerin görünümünü kapatıcı bir etki yaratması adına cildimizde alt baz kullanmak yararlı olacaktır. Takriben 15-20 dakika bekletilmesi sonrasında makyaja geçilmesi önerilmektedir. Çünkü alt bazın cildimizde emilimi sağlanmalı ve krem yüzde kurumalıdır.

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki konumuz olan Eyeliner nasıl kalın sürülür? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?