Deri elbise nasıl giyilir?

Deri elbiseler asi tarzı simgeleyen parçaların başında yer bulur. Giyen kişi doğru bir biçimde kombinlediğinde harika bir görüntü ort...

 

Deri elbiseler asi tarzı simgeleyen parçaların başında yer bulur. Giyen kişi doğru bir biçimde kombinlediğinde harika bir görüntü ortaya çıkarken, yanlış halde kullanıldığı zaman çöp poşeti giymiş gibi durabilir. Deri elbise giyerken dikkatli olunması gerekli olan çokca nokta vardır. 

Deri elbiseler, siyah stilettolarla veyahut platform ayakkabılar ile beraber tercih edilmelidir.

Altın ve gümüş tonları deri elbiseler ile uyum sağlamaktadır. Kullanılan aksesuarlarda bu tonlar tercih edilebilmektedir. Altın rengi şık bir hava oluştururken, gümüş rengi spor bir tarz ortaya koyacaktır.

Deri elbiseler her vücut tipine münasip değildir. Kilolu veya bölümsel kilolu olan kadınları olduklarından daha da geniş gösterirler. O nedenle zayıf kadınların giymesi daha doğru olabilecektir 

Kısa boylu kadınlar mini deri elbiseleri tercih ederken, uzun boylu kadınlar diz altı, kalem kesim deri elbiseleri tercih etmelidirler. 

Serin havalarda üste alınacak bir kürk elbiseyi daha da şıklaştıracaktır. Deri ceketler, deri elbiselerle beraber kullanılmamalıdır. Çok fazla deri kullanımı elbiseyi boğarak, modelini geri plana itecektir.

Seçilen deri elbisenin derisi önemlidir. Kalitesiz bir deri oluşturduğu yapay görüntü ile güzel durmayacaktır. Elbisede kırışıklıklar ve potluklar görülecektir. Şu nedenle deri elbisenin derisinin kaliteli olmasına ve bedeni en doğru bir biçimde sarmasına dikkat edilmesi gerekir. Oluşan kırışıklık ve potluklar zayıf olan kişiyi bile kilolu gösterebilir. 

 
 
 

İsterseniz bir sonraki konumuz olan Yanak dolgusu nasıl yapılır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?