Deodorant lekesi nasıl çıkar?

Siyah gömlek, tişört yahut benzeri giysilerde göze daha fazla çarpan deodorant lekelerinden kurtulmak için yapılması gerekli olan işl...

 

Yaz ayları yaklaştıkça terleme oranı daha çok artış göstermektedir. Terlemenizi biraz olsun engellemek ve kötü kokulardan korunmak için kullandığınız deodorantlar ise giysilerinizde güzel olmayan lekeler bırakır. Birkaç işlemle bu lekelerden kurtulabilir ve giysilerin temiz kalmasını sağlayabilirsiniz.

Leke çıkarmak için uygulanması gerekenler

Kabınızın içine yeteri kadar sıcak suyunuzu boşaltın ve sonrasında leke olan giysinizi su içine sokup takriben 5 - 6 dakika bekletin. 

Giysinizin kumaşı çamaşır suyu ile yıkanabilecek ve zarar görmeyecek bir türde ise sıcak suyunuzun içine bir nebze çamaşır suyu ekleyin ve 2 - 3 dakika bekletin, sonrasında yine sıvı deterjan yardımıyla lekeli bölgeyi ovarak temizleyin.

Leke olan giysinizi su içerisinden çıkartın ve lekeli bölüme sıvı deterjan döküp tam olarak ovun.

Giysinizin renginin solmasından korkuyor ve renginin solmasını istemiyorsanız bu işlemlerden sonra lekeli bölgeyi amonyak dökerek ovun.

Yün ve ipek dokulu giysilerinizde ise bu işlemi amonyağın içine su katarak gerçekleştirin. Bu biçimde giysileriniz bir zarar görmeyecektir.

Gerekli malzemeler

Amonyak

Temizlik eldiveni

Sıvı deterjan

Sıcak su

Derin ve geniş bir kap

Çamaşır suyu

Siyah gömlek, tişört yahut benzeri giysilerde göze daha fazla çarpan deodorant lekelerinden kurtulmak için yapılması gerekli olan işlemler hayli basittir.

 
 
 

İsterseniz bir sonraki konumuz olan Ofis dekorasyonu nasıl yapılır? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?