Asetat kağıdı nasıl kullanılır?

Siluet ya da istediğiniz biçimi oluşturmak için asetatın üstüne sıvı çikolatayı dökün, sonra sertleşmeye bırakın ve pastaları dekore ...

 

Asetatı kullanırken, köşelerinden tutun çünkü parmak izleri kağıtta iz bırakır. Lazer yazıcıda asetat kullanmayın. Renkli asetat kağıtları öğrencilere renk ve ışık öğretmek için birleştirilebilir.

Siluet ya da istediğiniz biçimi oluşturmak için asetatın üstüne sıvı çikolatayı dökün, sonra sertleşmeye bırakın ve pastaları dekore etmek için kullanın. 19 inçe 24 inç ve 0.005mm kalınlığında şeffaf asetatlar bu amaç için uygun olur. Asetatlar kolay bir şekilde çıkarılabildikleri için tatlı kalıpları kaplamada da kullanılmaktadır.

Sanat çalışmaları için dallar, yapraklar ve mantarlar gibi etrafı kirletebilecek öğeleri taramak için kullanın. Tarayıcının camına asetat kağıdı yerleştirin ve sonra tarayacağınız öğelerin üstüne de başka bir adet yerleştirin. Böylelikle bu işler daha keyifli, eğlenceli ve daha az dağınık hale gelir. 

Ekstra koruma için albümünüzdeki fotoğrafları asetat ile kaplayın.

Ev yapımı kutlama kartlarınızın üstünü süslemek için asetatı damgalayın, asetata favori deseninizi çizin, kesin ya da kabartma yapın.

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki makalemiz olan Osmanlı dönemi el sanatları nelerdir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?