Kep töreninde ne giyilir?

Kep töreninde tek parça bir kıyafetle bulunmak istiyor iseniz kalem etek formundaki diz üstü, ne fazla kısa ne de fazla uzun elbise m...

 

Mezuniyetin kutlandığı kep töreni için türlü kıyafet alternatifleri bulunur. Bunlardan kendi vücudunuza ve giyeceğiniz kep modeline en ideal olanı birkaç püf noktasıyla rahatça seçebilirsiniz.

Kep töreninde tek parça bir kıyafetle bulunmak istiyor iseniz kalem etek formundaki diz üstü, ne fazla kısa ne de fazla uzun elbise modeli tercih edebilirsiniz. Cübbenizin içine giyeceğiniz bu elbise renk olarak siyah veyahut lacivert olursa şık bir görüntü oluşturmaktadır. Açık renk elbiseler kep törenine pek yakışmazlar. Hem mezuniyet töreninin ağırlığı aynı zamanda cübbenin rengiyle uyumu göz önüne alındığı zaman açık renk elbiseler bu tür yerlerde tercih edilmemelidir. Koyu renk vüvuda oturan ve ideal boydaki bir elbise altına ince topuklu bir stiletto giyilebilir. Stilettonun yanında platformu fazla olmayan, ucu az ölçüde açık, elbisenin rengiyle uyumlu bir yazlık ayakkaı da giyilebilir. Çok uzun boylu byanlar için babet de tercih edilebilmektedir. Saçlara kırık fön veya iri dalga uygulanıp hafif makyaj ile kombin tamamlanabilir.

Gömlek pantolon kombininde ise renkli ütü izli kalem pantolonlar cübbenin altınd açok güzel durmaktadırlar. Üzerlerine beyaz, krem rengi veya çok açık mavi tonlarında resmi gömleklerle doğru kombin yakalanabilir. Resmi havayı bozmamak adına muhakkak stiletto ayakkabı tercih edilmelidir. Buna münasip olarak saç modeli düz fön veyahut at kuyruğu biçiminde olmalıdır. Makyajda fazla renkten kaçınılmalı; kıyafetin resmiyetini bozucu canlı renkler kullanılmamalıdır.

 

Erkekler için ise kep töreninde kıyafet tercihi daha kolaydır. Erkekler kep töreni için genel olarak kumaş ve ütü çizgili tercih ederler. Siyah yahut lacivert kumaş pantolonla beyaz renkli fit kesim bir gömlek; güzel bir kep kıyafeti olabilir. Gömlek kesinlikle pantolonun içerisinde kalmadı ve çok bol durmamalıdır. Altına giyilecek bğcıklı lakin resmiyetten uzaklaşmayan bir ayakkabı da kombini tamamlar. Değişik tarzlarda kep kıyafeti için renkli keten pantolon tercih edilebilmektedir. Kamel, kırmızı, yeşil ve mavi tonlarında yarı şık yarı spor tarzdaki keten pantolonlar; kep kıyafetine değişik hava katar. Üstüne kareli bir gömlek ve koyu renk bir ayakkabı gayet idealdir.

 
 
 

İsterseniz bir sonraki konumuz olan Kısa bluzun altına ne giyilir? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?