Sirkeyle saç rengi nasıl açılır?

Saç renginden sıkılmak bu hali kimyevi içeren boyalarla çözmek anlamına gelmez. Doğal yollar deneme yoluyla sahip olduğunuz saç rengi...

 

Saç renginden sıkılmak bu hali kimyevi içeren boyalarla çözmek anlamına gelmez. Doğal yollar deneme yoluyla sahip olduğunuz saç rengini birkaç ton birden açmanız mümkün. Saç rengini açmak için başvurulan yolların başında papatya suyuyla yıkamak, saç derisine karbonat sürmek gelir. Bu yöntemlere ek olarak sirke kullanarak saç rengini açmak da gayet kolay ve etkili olmaktadır.

Sirke kullanarak saç rengi nasıl açılır?

Sirke, saç renginizi açmakla kalmaz benzer zamanda saç bakımını da yaparak kepekleri yok eder ve yeni kepek oluşumunu önlemektedir. Sirkenin saç bakımında tereddüt duyulacak hiçbir noktası yoktur. Her yönüyle doğal ve besleyicidir.

Bu uygulamanın etkisi görebilmek için düzenli kullanım şarttır. Asgari bir aylık süreçte her duş alışınızda bu uygulamayı hayata geçirmelisiniz.

Bir aylık sürenin bitmesinden sonra saç renginizin asgari bir ton açıldığını göreceksiniz.

Sirke kullanarak saç renginizi açmak için duş yapınca durulama suyuna yarım çay bardağı elma sirkesi katıştırın. (elma sirkesi, üzüm sirkesine göre daha az kokar) Elma sirkesi yerine ister iseniz üzüm sirkesi de kullanabilirsiniz.

Elma sirkesinin kokusu keskin geliyorsa bu kokuyu kesmek için durulama suyunun içine birkaç damla lavanta eklemek suretiyle suyun mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik bunu doğal yollardan yapmış olursunuz.

Sirkeli durulama suyuyla saçınızı duruladıktan sonra başka bir durulama yapmayın. Sirkeli su saçınızda kalmalı ki etki edebilsin.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki makalemiz olan Zeytinyağı saça nasıl sürülür? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

#1 ebru bektaşoğlu,

Merhabalar,

Saçlarımın rengini ben seneler önce papatya suyuyla açmıştım. Bu yöntem hem çok doğal hem de saçımın rengini birkaç ton değiştirmişti. Saçın rengini yıpratmadan açmak için papatya suyu bence şahane bir yöntem. Evde kolaylıkla saçınızın rengini papatya suyuyla açabilirsiniz.


Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?