Saçları güçlendiren maskeler nelerdir?

İdeal büyüklükte bir kase içinde bütün malzemeler birleştirilir. Hazırlanan maske saça masaj yaparak uygulanmaktadır. Maskenin saçlar...

 

Yıpranan saçlar doğal maskeler ile güçlendirilebilir. İnce ve cansız saç tellerinin güç kazanması, doğada bulan saça yararlı besinlerin kullanılması ile sağlanmaktadır. Hava kirliliği, deniz tuzu, ısıyla çalışan saç şekillendiriciler, saç boyaları ve güneş ışınları saçları yıpratır. Güçlendirmek için hazırlanan maskelerin düzenli kullanılması ile etkili sonuçlar elde edilebilmektedir.

Malzemeler

Hazırlanışı ve Uygulanışı

İdeal büyüklükte bir kase içinde bütün malzemeler birleştirilir. Hazırlanan maske saça masaj yaparak uygulanmaktadır. Maskenin saçların kök bölümlerine uygulanması gerekmektedir. Maskenin saça etki etmesi için 15 dk beklenir ve sürenin sonrasında ılık su kullanarak saç maskeden arındırılır. Etkili sonuç elde etmek için bu maske saça 3 gün içerisinde bir uygulanmaktadır.

Maske 4

Malzemeler

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Malzemelerden eşit oranda alınmak suretiyle bir kap içerisinde karıştırılır. Hazırlanan maske saça sürülür ve 15 dk sonra saçlar durulanır. 

Maske 2

Malzemeler

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Her şeyden önce cam bir kase ısıtılır. Kase içinde bal ve zeytinyağı bir araya getirilir ve karıştırılır. Hazırlanan bal maskesi masaj yolu ile saçlara sürülür. Saç köklerini güçlendiren bu maske saçta takriben onbeş dakika bekletilir. Sürenin sonrasında ılık su ve şampuan kullanılarak saçlar maskeden arındırılır. Maskenin hafta içinde 2 kez düzenli biçimde uygulanması etkili sonuç vermektedir 

 

Maske 3

Malzemeler

Hazırlanışı ve Uygulanışı

İlk başta maskenin hazırlanacağı kap ısıtılır. Sonrasında içine malzemeler eklenmektedir ve karıştırılır. Hazırlanan maske saç köklerine bir zaman masaj yapılarak sürülür. Saçlar bone yahut streç film kullanılarak sarılır. Maskenin pozitif sonuç vermesi için yirmi dakika beklenir ve sürenin sonrasında ılık su yardımıyla saçlar arındırılır. Haftalık 1 kez uygulanması idealdir.

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Doğal saç bakımı nasıl yapılır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?